שתף קטע נבחר

מילה של רב: נסגר תיק השוחד נגד הרב של חיפה

הפרקליטות הודיעה לרב שאר יישוב כי נסגר התיק, שנפתח נגדו מחדש בגלל שלא עזב את תפקידו. הסיבה: עוד הבטחה שמסר

הרב הבטיח - והפעם גם הבטיח לקיים - והפרקליטות חזרה בה מהאישום: כשלושה חודשים לאחר שהודיעה כי יעמוד לדין, בכפוף לשימוע, בגלל שלא עמד בהתחייבויותיו, בישרה היום (א') פרקליטות מחוז ירושלים לרב הראשי של חיפה, שאר יישוב הכהן, כי הוחלט לסגור נגדו את התיק בפרשת "תיק הרבנים", שבמרכזה הושגו תארים במרמה לאנשי כוחות הביטחון והמשטרה.

 

החלטתו של פרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנל, נמסרה לפרקליטו של הרב, עו"ד ירון קוסטליץ, לאחר השימוע השני שנערך למרשו שבמהלכו מסר לפרקליטות הצהרה נוספת שיחדל מלכהן בתפקידים ציבוריים.

 

במסגרת הפרשה שנחשפה לפני כשלוש שנים, הושגו במרמה תארי רבנות לאנשי כוחות הביטחון, על-ידי לימוד ב"מכללות" מספר שעות מועט בשבוע למשך שנה עד שנתיים. בעקבות שורה של מצגי שווא ושיתוף פעולה של מנהל מחלקת הבחינות ברבנות הראשית, קיבלו מהרבנות מסמך, לפיו למדו חמש שנים בישיבה גבוהה.

 

המסמך הכוזב הועבר לגופי הביטחון השונים - משטרה, צבא ושב"ס, אשר בהסתמך על האישור הכוזב העניקו הטבות שכר לתלמידים. בסך הכל ניתנו הטבות שכר לכ-1,500 שוטרים וחיילים בצבא קבע, כאשר גובה ההטבה נע בין 2,000-4,000 שקלים לחודש. הנזק שהוסב למדינה נאמד במאות מיליוני שקלים.

 

לאחר חשיפת הפרשה, זומן הרב שאר יישוב לשימוע בפרקליטות מחוז ירושלים, לאחר שעלו נגדו חשדות בגין מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד, בזמן שעמד ברש מכללת אריאל. למרות זאת, כעבור זמן מה, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק, בעקבות הצהרתו של שאר יישוב שלא ימשיך לכהן בתפקידים ציבוריים ויסיים את תפקידו כרב של חיפה.

 

אולם שאר יישוב לא פרש מתפקידו והמשיך לשמש בתפקידים ציבוריים והדבר הובא לידיעת הפרקליטות. בעקבות זאת, החליטו בפרקליטות להגיש נגד הרב כתב אישום, בכפוף לשימוע, בגין עבירות של מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

לפני כחודש, נערך לשאר יישוב השימוע השני ובמהלכו טען פרקליטו, עו"ד קוסטליץ, כי הרב אינו מכהן יותר בתפקידים ציבוריים. בנוסף זמן קצר לפני כן, מסר הרב הצהרה לפרקליטות שבה נכתב, בין היתר, כי "אבקש להבהיר כי איני מכהן או ממלא בכל תפקיד ציבורי בשכר או שלא בשכר". כמו כן, ציין שאר יישוב כי "ידוע לו כי במידה ויפעל שלא על פי הודעה זו, עשויים להיפתח נגדו הליכים משפטיים".

 

בעקבות המכתב ולאחר השימוע, החליט פרקליט מחוז ירושלים לסגור את התיק כנגד הרב. "אנו מברכים על ההחלטה שלא להעמיד את הרב שאר יישוב כהן לדין", אמר עו"ד קוסטליץ לתגובה ל-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שאר יישוב הכהן
צילום: רויטרס
מומלצים