שתף קטע נבחר

נתניהו מינה את עוזי דיין ליו"ר מפעל הפיס

רה"מ החליט על מינוי סגן הרמטכ"ל לשעבר לתפקיד, בעקבות המלצות ועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרדו אייל גבאי. דיין נחשב למקורב לנתניהו, לאחר שהצטרף לליכוד ב-2008

סגן הרמטכ"ל לשעבר, עוזי דיין, יתמנה ליו"ר מפעל הפיס. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט על המינוי בימים האחרונים בעקבות המלצותיה של ועדת האיתור בראשותו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי.

 

בואו להתעדכן בסרטונים ותמונות בלעדיות בפייסבוק שלנו

 

הוועדה הוקמה ע"י נתניהו ביולי 2010, והיתה למעשה השנייה אחרי שוועדת איתור בממשלה הקודמת לא הספיקה לבחור את היו"ר. המועמדים הסופיים מלבד דיין היו גדעון סיטרמן, לשעבר מנכ"ל משרד התחבורה, עדי אלדר, יו"ר מרכז השלטון המקומי, יו"ר ישרכארט לשעבר חיים קרופסקי, וח"כ רונית תירוש מקדימה.

 

תפקיד יו"ר מפעל הפיס איננו מאוייש כבר למעלה משלוש שנים. התהליך בוועדה הקודמת הוקפא בעקבות עתירה שהגיש עדי אלדר שלא נבחר כמועמד בוועדה הקודמת.

 

היו"ר האחרון בתפקיד היה שמעון כצנלסון שפרש ב-2007. שכרו של כצנלסון עמד על 80 אלף שקל בחודש ומדובר באחד התפקידים הנחשקים במגזר הציבורי, עם שליטה על תקציב של מיליארדי שקלים.

 

נחשב מקורב לנתניהו

דיין כיהן כסגן הרמטכ"ל בין השנים 1999-1998, וב-2000 מונה כיו"ר המועצה לבטחון לאומי. ב-2002 עזב את המועצה, וב-2006 רץ לבחירות לכנסת ברשימה שנכשלה. בהמשך כונן את מועצת ביטחון ישראל, בראשה הוא עומד עד היום.

 

ב-2008 הצטרף דיין לליכוד, תוך שהוא מרעיף שבחים על נקיון הכפיים של נתניהו. דיין נחשב למקורב לראש הממשלה עד היום. כיום הוא עוסק בעיקר בארגון סיורים ברחבי הארץ וביהודה ושומרון.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "עוזי דיין הינו בעל ניסיון ציבורי וניהולי רחב שמקורו בעיקר בשנות שירותו הארוכות בצה"ל במגוון רחב של תפקידים בכירים, ובהם ראש אגף התכנון של צה"ל, אלוף פיקוד מרכז וסגן הרמטכ"ל והן בתפקידו כראש המועצה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה. בנוסף, עסק דיין ביוזמות חברתיות ובפעילות ציבורית וקהילתית ענפה בעמותות וארגונים שונים. במסגרת זו ייסד את כנס ישראל - שדרות לחברה וכיהן כנשיא המועצה הציונית בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אחד התפקידים הנחשקים במגזר הציבורי. דיין
צילום: דודי ועקנין
מומלצים