שתף קטע נבחר

גילח את זקנו לאחר עשור: "חיכיתי למות בן לאדן"

פיגועי 11 בספטמבר הטרידו את מנוחתו של גארי וודל, מורה אמריקני, עד שהחליט שלא לגלח את פניו עד שיתפסו את אוסמה בן לאדן או יביאו למותו. ההודעה על חיסולו של הטרוריסט מס' 1 חיסלה גם את הזקן שלאחר 3,454 ימים הגיע לאורך של 40 ס"מ

לאחר 3,454 ימים החליט גארי וודל לגלח את זקנו, שכבר הגיע לאורך של 40 סנטימטרים. והיתה לו סיבה טובה לעשות זאת. וודל, תושב מדינת וושינגטון בארצות הברית עבד כמורה מחליף בעת שפיגועי 11 בספטמבר 2001 זעזעו את ארצו והעולם כולו, וגבו את חייהם של כ-3,000 בני אדם. 

 

סופו של טרוריסט - עדכונים אחרונים ב-ynet:


היה מושא ללעג. וודל לפני חיסול הזקן הארוך (צילום: AP) 

 

מתקפת הטרור הקטלנית הטרידה כל כך את וודל, בן 50, עד שהזניח את הגילוח שלו. עבר שבוע, עבר חודש והמורה האמריקני החליט כי לא יגלח את פניו עד אשר מנהיג אל-קאעידה, אוסמה בן לאדן, יילכד או יסיים את חייו.

 

בן לאדן חוסל, ואז הגיע תור הזקן

וודל שיער כי היה מדובר בסך הכול בעניין של חודש-חודשיים, אך השנים עברו - כעשר במספר - וזקנו שלו וודל הלך והתארך.

 

אך סופו של הזקן הארוך הגיע עם החדשות על חיסולו של הטרוריסט מספר 1 בעולם. וודל סיפר כי שמע על החדשות המרעישות מעמית לעבודה בעת שעבד בגינת ביתו. אז החליט וודל לקיים את הבטחתו וגילח את פניו למשעי - אחרי כמעט עשור.   


אשתו קיבלה "בעל צעיר יותר". וודל לאחר מעשה (צילום: AP)

 

"אני עדיין מאוד אמוציונלי בקשר לזה, להרג, להרס", סיפר וודל לסוכנות הידיעות רויטרס.

 

לא רצה לשכוח את הנספים בפיגועים

וודל, שחי במזרח וונטצ'ה במדינת וושינגטון, כ-240 קילומטרים מסיאטל, סיפר כי הוא היה נחוש שלא לגלח או לטפח את זקנו מאז פיגועי 11 בספטמבר, לאחר שקרא כי מנהיגי הטליבאן באפגניסטן אמרו אז כי יוציאו להורג אנשים שיגלחו את זקניהם. "אני אדם ירא שמיים", סיפר וודל שנזכר כיצד נחרד "לגלות שאלפי אנשים נמחצים בהתקפות (הטרור)". "לא רציתי לשכוח", הוא אמר.  

 

עשו לו כבוד בבית הספר

וודל זכה לכבוד גדול במקום עבודתו כשמנהלת בית ספרו הודיעה לתלמידים במערכת הכריזה שוודל קיים את הבטחתו לכבד את זכרם של האנשים שאיבדו את חייהם.

 

"במשך 3,454 ימים, עמד וודל במילתו בצורה נאמנה", אמרה מנהלת בית הספר ג'ין פאלמקיסט לתלמידיה. "הוא היה מושא ללעג וספג בדיחות". 

 

מי ששמחה מאוד על גילוח זקנו של וודל היתה אשתו דוניטה שזכתה לדבריה לקבל בעל "צעיר יותר" ו"מלא חיוכים". וודל הוסיף כי מכל סיפור חיסולו של בן לאדן, וחיסול הזקן, לא ניצח איש. "כולם נפגעו מכל זה", הוא אמר. ולאן הלך הזקן שחוסל? הוא נשמר למזכרת בתוך שקית פלסטיק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גארי וודל גידל זקן במשך עשר שנים התגלח לכבוד חיסול אוסמה בן לאדן
צילום: AP
שמר על הזקן עד יומו האחרון? בן לאדן
צילום: AP
מומלצים