שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock, AP

בן-לאדן לשומר ראשו: "תן לי שני כדורים בראש"

"אני רוצה למות מות קדושים, אבל בטח שלא בכלא אמריקני", אמר מנהיג אל-קאעידה לאיש אמונו נאסר אל-בכרי. בראיון ממקום מסתורו חשף אל-בכרי טפח מסגנון החיים של הטרוריסט מס' 1: "הוא אהב את קבוצת הכדורגל האנגלית ארסנל וציטט את שארל דה גול". ומה אהב אוסמה לאכול? "דבש - מרפא כל מכאוב"

"אם אי פעם יצליחו האמריקנים להגיע אליי ולכתר אותי, אני לא רוצה בשום פנים ואופן לסיים את חיי כאסיר בארצות הברית. לכן, מוטלת עליך המשימה להרוג אותי". כך, במילים אלה, הביע אוסמה בן-לאדן את משאלתו ממקום מסתורו במערה באפגניסטן. האיש שהיה אמון על ביצוע המשימה היה שומר ראשו המסור של הארכי-טרוריסט, נאסר אל-בכרי.

 

חיסול בן-לאדן, הידיעות האחרונות ב-ynet:


העדיף מות קדושים. בן לאדן (צילום: AP)

 

אל-בכרי, אחד מאנשי האמון הקרובים ביותר של מנהיג אל-קאעידה, חשף שבאוגוסט 1998 הוא קיבל מהבוס שלו רובה טעון, בעת שהשניים הסתתרו במערות באפגניסטן, והוראה ללחוץ על ההדק ולהרוג אותו. כך דיווח היום (יום ד') ה"טלגרף" הבריטי.  

 

"שמח שלא לחצתי על ההדק"

"אני מעדיף שיירו בי פעמיים בראש מאשר שייקחו אותי לכלא", אמר בן לאדן לשומר ראשו.

"אני רוצה למות מות קדושים - אבל בטח שלא בבית הסוהר".  

 

אל-בכרי, יליד תימן בן 39, שעבד במשך שש שנים עבור הטרוריסט מספר 1 בעולם סיפר ל"דיילי מירור": כששמעתי על מותו, מחשבתי הראשונה היתה שמשאלתו התגשמה. אבל אני שמח שלא הייתי צריך ללחוץ על ההדק".


קבוצת הכדורגל האהובה על אוסמה. שחקני ארסנל (צילום: גטי אימג'ס)

 

שומר הראש לשעבר, עזר לבן-לאדן לבחור את אשתו הרביעית אמל אל-סדאח בתימן, חשף גם פרטים מעניינים מסגנון החיים של מנהיג ארגון הטרור. לדבריו, בן-לאדן אהב את קבוצת הכדורגל האנגלית ארסנל ושיבח את משחקי הקבוצה בשנות ה-90. הוא הוסיף גם כי הבוס שלו אהב מאוד כדורעף.

 

"אוסמה נהג לצטט את פילדמרשל מונטגומרי"

מדבריו של אל-בכרי עלה כי מנהיג אל-קאעידה גם אהב מאוד לקרוא ספרים ונהג לצטט שורות מזיכרונותיהם של פילדמרשל מונטגומרי ושארל דה גול.

 

ואיך התנהל סדר יומו של הארכי-טרוריסט? לפי אל-בכרי, בן-לאדן נהג לקום מוקדם בבוקר כדי להתפלל ואז ניגש לעבודת הכתיבה והניירת שלו. "הוא אהב מאוד דבש וטען כי אכילתו מסייע לפתור כל מכאוב", סיפר שומר ראשו של בן-לאדן.

 

 שומר הראש לשעבר של בן-לאדן נידון למאסר בתימן בעקבות פיגוע הטרור בשנת 2000 במשחתת האמריקנית "קול" בסמוך לנמל עדן. הוא שוחרר ממאסר ב-2002 אך עדיין מבוקש לחקירה במערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא רצה למות בכלא האמריקני. בן-לאדן
צילום: AP
משאלתו של הבוס התגשמה. אל-בכרי
צילום: bbcworldservice
בן-לאדן העריץ אותו. דה גול
מומלצים