שתף קטע נבחר

הרב עובדיה לרדיו של ש"ס: מותר להשמיע נשים

ברדיו "קול ברמה" לא נשמע קולה של אשה כלל - אם כמאזינה ואם כמגישה. לאחר שתלונות הוגשו נגד התחנה, הרב עובדיה נדרש לסוגיה וקבע: "תעלו נשים, מה יש בזה?" אנשי התחנה: לא אנו פנינו לרב, ולא נשנה את המדיניות

מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, פסק כי מותר להשמיע ברדיו קול של אישה מדברת. הרב נדרש לסוגיה לאחר שתלונות הוגשו נגד התחנה החרדית "קול ברמה", שעד כה לא הושמעו בה נשים כלל - שדרניות באולפן או מאזינות בקו הטלפון.

 

 • הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

   

  על פי דיווח באתר "צעירי ש"ס" - המזוהה עם היושב ראש אלי ישי - הרב עובדיה כלל לא ראה בסיס הלכתי להדרת הנשים מהרדיו, ואמר: "תעלו נשים. מה יש בזה?"

   

  התלונות נגד רדיו "קול ברמה" הוגשו בחודשים האחרונים לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, ואף ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין. לאחרונה החלה הרשות

  לדון ברצינות בנושא, ואף שקלה הטלת סנקציות על "קול ברמה".

   

  את עיקר התלונות הגישה האגודה "זכות הציבור לדעת", שכתבה ליועץ המשפטי: "מציאות זו, של הדרת נשים הינה בלתי נסבלת בעידן המודרני. אין זה גוף שידור פרטי, אלא תחנת רדיו בזיכיון של המדינה, וככזו אינה יכולה לפעול בניגוד לזכויות יסוד, ערכים ונורמות המתקיימות בה". באגודה הבהירו כי הם לא מצפים לשידור של שירת נשים, שתואם את ההלכה ו"אופי התחנה".

   

  ל-ynet אף נודע כי אחד הגורמים להאצת הטיפול בתלונות הייתה פנייה של חברת כנסת לכמה מחברי הרשות השנייה. לטענתה, אחד משדרני "קול ברמה" הטיח בה ביקורת קשה בשידור, אך כשביקשה להגיב על כך בקולה נתקלה בסירוב, משום שהדבר מנוגד לעקרונות התחנה. לדבריה, מדובר באפליה מתמשכת של ציבור הנשים, שבמקרה זה גם מהווה חריגה מכללי האתיקה העיתונאית.

   

  הבעיה נפתרה?

  לפני פסח פורסמה ב-ynet כתבה המתארת את המצב המוזר בתחנה, שבו תוכניות מיוחדות לנשים מוגשות על-ידי גברים בלבד, והמאזינות נדרשות לשלוח מתכונים

  ושאלות באמצעות פקס.

   

  בשבועות האחרונים נעשו ניסיונות תיווך לא רשמיים בין הרשות השנייה להנהלת "קול ברמה", כאשר שני הצדדים חוששים שלא יהיה מנוס מהטלת סנקציות על התחנה החרדית-ספרדית. השאלה כעת היא האם נמצא מוצא הלכתי-חוקי לסוגיה.

   

  מרדיו "קול ברמה" נמסר כי לא נעשתה כל פנייה מטעמם לרב עובדיה יוסף, וכי לא צפוי שינוי במדיניות התחנה בכל הנוגע להשמעת נשים.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תוכנית הנשים ב"קול ברמה"
  צילום: ניר קפטן
  ישי מתראיין ברדיו
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים