שתף קטע נבחר

יואל שליט ל-ynet: "זועק את הצעקה של גלעד"

לאחר שהניף שלטים ופונה בכוח מטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, אמר אחיו של החייל החטוף ל-ynet: "אנחנו כועסים על הממשלה שמפקירה את גלעד"

מוכן לעשות הכל למען אחיו גלעד שליט , גם אם מדובר בטקס ממלכתי בהשתתפות ראשי המדינה: לאחר שהוצא הערב (יום ב') בכוח על ידי מאבטחים מהרחבה בהר הרצל, אמר יואל שליט ל-ynet: "אני נמצא כאן, כי אחרי חמש שנים הגיע הזמן שיחזירו את גלעד שנמצא עכשיו בתוך בור בעזה ולא רואה אור יום. הוא לא יכול לצעוק ולכן הגעתי לכאן כדי לצעוק את הצעקה שלו".

 

במהלך טקס הדלקת המשואות נכנסו יואל שליט וחברתו לרחבה והניפו שני שלטים, עליהם נכתב: "אבא שלי אח שכול - אני לא רוצה להיות גם". אחיו של החייל החטוף צעק גם "גלעד חי". 

 

יואל שליט אמר עוד: "אנחנו צועקים בשביל גלעד דווקא מעל הבמה הזאת, לא ציפינו לפינוי בכוח כזה, אבל אנחנו לא כועסים על המאבטחים אלא על הממשלה הזאת שמפקירה את גלעד". 


יואל שליט וחברתו במחאה (צילום: נועם מושקוביץ)

 

לאחר שיואל שליט וחברתו יערה וינקלר הוצאו על ידי המאבטחים, ניגשה אליהם יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני שביקשה מהם לחזור אל הטקס, כדי לכבד את הקהל ואת עם ישראל שהביע בהם תמיכה.

 

יואל ויערה סרבו לבקשתה של לבני ועזבו את המקום. וינקלר אמרה ל-ynet בתום הטקס: "זה טקס של ערבות הדדית ומכל זה נשארו רק מילים. אנחנו שבענו לשבת בטקסים כאלה ולהקשיב לפוליטיקאים, שמקבלים מחיאות כפיים על חשבוננו. אנחנו דורשים מעשים ומעכשיו אנחנו מורידים את הכפפות במאבק לשחרור גלעד".


יואל שליט נלקח בכוח מהבמה (צילום: נועם מושקוביץ)

 

בזמן הטקס עמדו עשרות מהפעילים לשחרור גלעד שליט

 מחוץ למקום בו נערך הטקס. הם הניפו שלטים שקראו לשחרר את גלעד, הנמצא כמעט חמאס חמש שנים בשבי חמאס.

 

אביו של גלעד, נועם שליט, אמר ל-ynet כי הוא אינו מתכוון לחגוג את יום העצמאות. אנחנו לא חוגגים את יום העצמאות. אנחנו במאהל ביום העצמאות כדי למנוע יום זיכרון נוסף", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יואל שליט עם השלט
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים