שתף קטע נבחר

טראמפ צונח בסקרים, גינגריץ' מצטרף למירוץ

אחרי שהשמיץ את אובמה וזינק לצמרת בסקרים הרפובליקנים, התמיכה בדונלד טראמפ צנחה ב-18 אחוז. ניוט גינגריץ', לשעבר יו"ר בית הנבחרים, מצטרף למירוץ. ומה מצבה של שרה פיילין?

איש העסקים דונלד טראמפ קפץ במפתיע לצמרת המועמדים הרפובליקנים לנשיאות ארצות הברית, אבל באותה מהירות שבה עלה למעלה בסקרים הוא גם צנח למטה. רק לפני שבועיים נהנה טראמפ מ-26 אחוזי תמיכה, והלילה (יום ד') הם הצטמקו ל-8 אחוזים בלבד.

 

 

טראמפ נסק בסקרים לאחר שהטיל ספק בכך שהנשיא ברק אובמה נולד בארצות הברית וטען

שחוקרים מטעמו נמצאים בהוואי, בה נולד אובמה. אובמה בתגובה הציג לציבור את תעודת הלידה שלו וחשף את טראמפ כתכסיסן לא אמין.

 

טראמפ, המגיש את תוכנית הריאליטי "המתמחה", הבטיח להודיע בתוכנית האחרונה של העונה אם בכוונתו לרוץ לנשיאות. תחילה זה נראה כמו ניסיון לשפר את הרייטינג של התוכנית, אבל בהדרגה התלהב טראמפ מהסקרים והחל לחשוב על העניין ברצינות. עכשיו הוא יצטרך לשקול ברצינות אם כדאי לו לחשוף את מצבו הפיננסי ולספוג חבטות מהתקשורת, שלא אהבה את ההתלהמות שלו.אובמה הזהיר: כך ייראה הבית הלבן של טראמפ (צילום: רויטרס)

 

לפי סקר של חברת PPP (פאבליק פוליסי פולינג), המועמדים המובילים בקרב הרפובליקנים

הם מייק האקבי (19 אחוז) ומיט רומני (18 אחוז). שני המושלים לשעבר היו המתמודדים האחרונים מול ג'ון מקיין בפריימריז בשנת 2008, ושניהם טרם הודיעו רשמית על התמודדות על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ב-2012.

 

בינתיים, ניוט גינגריץ', שהיה יו"ר בית הנבחרים בשנות התשעים, הודיע רשמית על כניסתו למירוץ. לפי הסקר, 12 אחוז מהרפובליקנים תומכים בו. שרה פיילין, שטרם הצטרפה למירוץ, קיבלה גם היא 12 אחוז. אחריה טראמפ וציר בית הנבחרים מטקסס רון פול (8 אחוז), צירת בית הנבחרים ממינסוטה מישל באקמן (7 אחוז) ומושל מינסוטה לשעבר טים פולנטי (5 אחוז).

 

הסקר בדק את היחס של המצביעים הרפובליקנים כלפי טראמפ והעלה כי ל-53 אחוז מהם יש יחס שלילי כלפיו. ואיך הרפובליקנים מגיבים לתעודת הלידה של אובמה? אם בפברואר 51 אחוז מהם האמינו כי אובמה לא נולד בארה"ב, בעקבות הצגת תעודת הלידה שלו, 34 אחוז מאמינים כי הוא נולד מחוץ לגבולות ארה"ב ולכן אינו יכול לכהן כנשיא, בהתאם לחוקה האמריקנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה שבא בקלות. טראמפ
גינגריץ'. 12 אחוזי תמיכה
צילום: AFP
צילום: Getty Images imagbank
מדשדשת. שרה פיילין
צילום: Getty Images imagbank
מומלצים