שתף קטע נבחר

גוגל משיקה שירות מוזיקה מהעננים

בשורות מכנס המפתחים של גוגל: שירות הזרמת מוזיקה, סנכרון ויצירת רשימת השמעה מהענן הישר למכשיר האנדרואיד, שירות השכרת סרטים באנדרואיד מרקט ואיחוד מערכות הפעלה לסמארטפון ולטאבלט. אז איך כל זה קשור לאפל?

<< פייסבוק אפשרה גישה למידע אישי "במשך שנים"

 

אמש (ג') בכנס המפתחים Google I/O 2011 בסן-פרנסיסקו, השיקה גוגל שירות מוזיקה חדש – Music Beta. השירות מאפשר את העלאת אוסף המוזיקה האישי של המשתמש לענן, ממנו יהיה ניתן לנגן בהזרמה (סטרימינג) את המוזיקה לסמארטפונים וטאבלטים מבוססי אנדרואיד (רק מכשירי מבוססי האניקומב ואנדרואיד 2.2 ומעלה ייתמכו).

 

בדיוק לפני שנה באותו הכנס, נודע כי גוגל רכשה את שירות הזרמת המוזיקה והתמונות Simplify Media. כבר אז נשמעה הטענה כי גוגל תשתמש בשירות כדי לאפשר למשתמשי אנדרואיד להזרים מוסיקה מענן מבלי להכביד על המכשירים שלהם. בעקבות הרכישה נעלם השירות במפתיע מחנות האפליקציות של אפל וכעת, לאחר שנה של שקט בנושא, השיקה גוגל את השירות רשמית:

 

 

 

אז מה יוכלו משתמשי אנדרואיד להרוויח מהשירות החדש? לפי גוגל, חברות המוסיקה הבינלאומיות נקטו בעמדה קשוחה בעת משא ומתן על השירות, ולכן עדיין לא תאפשר קניית מוזיקה דרכו. כן תתאפשר העלאה של עד 20 אלף שירים לענן, סנכרון המוסיקה בין כל מחשב וסמארטפון באמצעות הענן או דרך אפליקציית סנכרון אלחוטית, ומצב נגינה נוסף לא מקוון לשירים שהושמעו אחרונים ושל אלבומים שנבחרו מראש להשמעה זמנית באופן מקומי (Cache).

 


 

בנוסף, תתאפשר הרכבת רשימות השמעה (פלייליסט) במכשיר הסלולר, בטאבלאט או במחשב, שייסונכרנו מיידית לכל מכשירי המשתמש. אפשרות Instant Mix תקצר את התהליך ותבנה רשימות השמעה אוטומטיות של 25 שירים שמתאימים יחד סגנונית. תוכנת העלאת הקבצים של מוזיק בטא תהיה זמינה למשתמשי פי.סי, מק וכמו כן ישירות מהרשת באתר מבוסס פלאש.

 


 

מהשירות ייהנו תחילה רק משתמשי אנדרואיד אמריקנים וההרשמה אליו מתבצעת כרגע רק באמצעות הזמנה מחבר אחר בשירות. הראשונים שזכו להזמנות הם 800 איש מתוך משתמשי מחשב הלוח Xoom של מוטורולה דרך וריזון. ובאי הכנס, כמובן.

 

מי הזמין גלידת אנדרואיד?

הכרזה חשובה אחרת מכנס המפתחים היא גרסת ה-Ice Cream Sandwich לאנדרואיד, שתצא בקרוב ותאחד

 את שלל גרסאות האנדרואיד לסמארטפונים ולמחשבי הלוח – לגירסה אחת. הכרזה זו מצטרפת לכך שגוגל תחייב את יצרניות הסלולר והטאבלטים לשדרג את מערכת ההפעלה לכל משתמשיה למשך 18 החודשים הראשונים מרגע השקת מכשיר.

 

איחוד גרסאות מערכת ההפעלה וחיוב החברות לעדכנן יקלו הן על המפתחים והן על המשתמשים, שעד כה נאלצו לפתח או להוריד אפליקציות שוב ושוב בעת עדכון האנדרואיד ובעת מעבר מהסלולר לטאבלט. הגירסה החדשה תאפשר הוספת תלת ממד לאפליקציות.

 

באירועים אחרים בכנס הושק שירות השכרת וידאו לאנדרואיד מרקט, שדרוג להאניקומב 3.1 לבעלי טאבלטים ובשורה חשובה גם היא – השקתה כמערכת הפעלה ל-Google TV, שתאפשר בעתיד את פיתוח אותן האפליקציות למחשבי לוח אנדרואיד ולטלוויזיית גוגל.

 

אפל וגוגל: מי נושף בעורף של מי

רבות מהאפשרויות המוצעות במיוזיק בטא קיימות מזה זמן רב ביוטיוב, שזמין לאנדרואיד על גרסאותיה: פלייליסט אישי, Youtube Disco וכמובן - הזרמת מוזיקה. לכן, למרות שמיוזיק בטא עדיין לא מאפשרת רכישת מוזיקה מקוונת, אי אפשר שלא לראות בה נסיון של גוגל להציע שירות מוזיקה מתחרה לאייטיונז של אפל.

 

שירות השכרת הווידאו החדש דרך האנדרואיד מרקט, שיחות הווידאו ב-Google Talk, ומיוזיק בטא – כולם מצביעים על כך שגוגל פונה לכיוון חבילת שירותים שיוטמעו במערכת ההפעלה הפתוחה, שיענו על צרכים שדומים לאלו של משתמשי אייפון ואייפד, להם יש את אייטיונז ופייסטיים.

 

צעד זה אינו נעשה במקרה דווקא עכשיו: אפל, חברה שמייצרת אך ורק סמארטפון אחד, הצליחה להתמקם נכון לתחילת 2011 במקום השני בטבלת מכירות הסמארטפונים העולמית, במקומה של בלקבקרי. סמסונג, לשם השוואה, שמוכרת מגוון רחב של מכשירים המתבססים על אנדרואיד, פון 7 ו-Bada נמצאת רק במקום הרביעי, על אף שמכשירה גלקסי S וגלקסי S II החדש מבוססי אנדרואיד הם מהפופולריים בעולם.

 

יש פתרון לבעיה הגדולה ביותר של אנדרואיד. ובארץ? >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים