שתף קטע נבחר

אוכלים ומרזים: איזה לחם יגרום לנו לשרוף קלוריות

לא תמיד צריך לבלות שעות בשיעורי אירובי כדי לשרוף עוד כמה קלוריות - לפעמים מספיק לבחור את סוג הלחם הנכון להכנת הכריך בבוקר. מחקר חדש יעזור לכם לדעת אם עדיף להשתמש בלחם מדגנים מלאים או בלחם מעובד רגיל

לשרוף קלוריות בלי לעשות שום דבר בשביל זה יכול להישמע כמו רעיון טוב לרבים מאיתנו. כדאי לדעת שהאנרגיה שגופנו משקיע בעיכול המזון מהווה חלק משמעותי משריפת הקלוריות שלנו במשך היום, ואפשר בקלות להמריץ עוד יותר את שריפת הקלוריות הזאת בבחירה נכונה של סוג הלחם שאתם משתמשים בו להכנת כריכים.

 

 

במחקר שנערך לאחרונה נמצא שהגוף משתמש באנרגיה רבה יותר בצורה משמעותית לעיכול כריכים שהוכנו מלחם מדגנים מלאים, בהשוואה לכריכים שהוכנו מלחם רגיל. החוקרים בחנו כריכים שהוכנו מלחם מדגנים מלאים ומגבינת צ'דר אמיתית, והתברר כי עיכול של אלה דרש כמות כפולה של אנרגיה בהשוואה ללחם ולגבינה מעובדים. שני סוגי הכריכים הכילו כמות דומה של שומן ושל חלבון, והפער באנרגיה לא השתנה.

 

לדעת החוקרים, ההבדל נובע מסוג הדגנים, שעוזר להעלות את רמת האנרגיה הנדרשת לעיכול ואת כמות הקלוריות הנשרפת.  

 

תהליך העיבוד של הדגנים מסיר מהם הרבה מהרכיבים הטובים כמו נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים - כמו גם סיבים תזונתיים וחלבון. הכריך הטוב ביותר לבחור בו הוא זה העשוי מלחם שיש בו יותר סיבים והמכיל 100% קמח מחיטה מלאה. שדכו לכריך תפוח - וקיבלתם ארוחה מצוינת ושורפת קלוריות.  

 
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפשר בקלות להמריץ את שריפת הקלוריות
צילום: Index open
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים