שתף קטע נבחר

בעקבות בעלה: גם סוזן מובארק נעצרה לחקירה

יממה לאחר שנחקרה לראשונה בחשד לעבירות שחיתות, נעצרה אשתו של נשיא מצרים המודח. היא תוחזק במעצר לפחות 15 יום

סוזן מובארק, אשתו של נשיא מצרים המודח, נעצרה היום (ו') לחקירה ותשהה לפחות ב-15 הימים הקרובים מאחורי הסורגים. גורם רשמי הודיע כי אשתו של הנשיא לשעבר, חוסני מובארק, תיחקר ביחס לדרכים בהן צבר את הונו, הכולל לפי פרסומים שונים, חשבונות בבנקים זרים, דירות שרד וכן קרקעות.

 

לפי הדיווח בסוכנות הידיעות "מאנה", הרשות לחקירת עבירות שחיתות חושדת כי סוזן ניצלה את מעמדו של בעלה כדי להתעשר בדרכים לא חוקיות. אתמול נחקרה סוזן לראשונה על-ידי הצוות האמון על בדיקת נכסי המשפחה הנשיאותית לשעבר, יחד עם חוסני מובארק עצמו.

 

משרד המשפטים המצרי טרם הודיע היכן תוחזק סוזן. בעלה שוהה עדיין בבית החולים בשארם א-שייח מפאת מצבו הרפואי, חרף הקריאות להעבירו למתקן מעצר בקהיר. מלבד החשד לעבירות

 שחיתות מצד מובארק, אשתו ושני בניו, עומד הנשיא לשעבר גם בפני האשמות כי הורה לכוחותיו לירות במפגינים נגד שלטונו. שר המשפטים, מוחמד אל גינדי, כבר הודיע שאם יורשע, יעמוד בפני גזר דין מוות.

 

השר המצרי ציין גם כי בני משפחת מובארק עשו את מרבית הונם מעסקת ייצוא הגז לישראל באמצעות חברה הנמצאת בבעלות מקרובו של הנשיא המודח. על-פי החשד, הגז נמכר לישראל במחיר נמוך על-ידי ממשלת מצרים, תוך קיצוץ באספקה לצרכנים מקומיים, כשהמתווכים משלשלים לכיסם את הרווח. השר הוסיף, כי תחת שלטונו של מובארק, מ-1981 ועד השנה, הפכה מצרים למדינה מושחתת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוזן מובארק. ניצלה מעמד בעלה
צילום: AP
הנשיא המודח. עוד נמצא בבית החולים
צילום: AP
מומלצים