שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פיתוח ישראלי: מכשיר המאפשר למשותקים לצעוד
  חברת ביונס הישראלית קיבלה אישור לשיווק מכשיר המשדר אות חשמלי לכף הרגל המשותקת וגורם לה לחקות את התנועה הטבעית. הפיתוח מהווה בשורה למיליוני חולים הסובלים מאירוע מוחי, טרשת נפוצה ופגיעות ראש. שווי האישור - מיליארדים

  בשורה לסובלים משיתוק כף רגל וניוון עצבים: חברת ביונס הישראלית קיבלה השבוע את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, לשיווק מכשיר המשדר אותות חשמליים לכף הרגל המשותקת ומאפשר לה לצעוד. המכשיר, NESS L300 plus, מכוון לשוק ענק של מיליוני נפגעים בעולם המערבי ובעיקרם הסובלים מתופעת ה-Foot Drop, שבה כף הרגל איננה מורמת במהלך ההליכה.

   

  כך זה עובד:

   

   

   

  שיפור דרמטי באיכות החיים

  חברת ביונס כבר פיתחה מכשיר דומה המאפשר להניע כף יד משותקת - מערכת ה-NESS H200 המעבירה גירוי חשמלי פונקציונלי באמצעות מערך אלקטרודות הממוקמות בתושבת ייעודית על האמה ועל כף היד. הגירוי המועבר מבוקר באמצעות מחשב זעיר וגורם להנעת השרירים המשותקים ולחיקוי תנועות יד טבעיות.

   

  תנועות אלו משפרות את התפקוד ומהוות שיפור דרמטי באיכות החיים של הסובלים משיתוק כתוצאה מאירוע מוחי, פגיעות ראש טראומטיות, שיתוק מוחין ונפגעי חוט שדרה.

   

  המכשור החדיש של Ness נמצא בתוך הנעל ומתחת למכנסיים, וניתן להרכבה על ידי החולה עצמו בקלות ובמהירות. לב המערכת הוא חיישן הממוקם בנעל ומזהה את שלב ההליכה שבו נמצאת הרגל המשותקת, ומעביר אות אלחוטי אל מערכת ממוחשבת זעירה הצמודה לרגל, מתחת לברך.

   

  המערכת משחררת גירוי חשמלי מתאים ומתוזמן היטב אל העצבים והשרירים המניעים את כף הרגל המשותקת בצורה הנדרשת לביצוע הצעד הבא של המשתמש במכשיר. הגירוי החשמלי מחליף את האות העצבי שאמור היה להגיע מהמוח, אך נעצר עקב שורה של פגיעות במוח או פגיעות של חוט השדרה הגורמים לתופעת ה-Foot Drop.

   

  המטרה: הנעה בו-זמנית של איברים

  המכשיר החדש הוא צעד נוסף לשאיפתה של חברת Ness ליצור מערכת שלמה ומסונכרנת להנעה בו זמנית של איברים משותקים אצל נפגעי אירוע מוחי, שיתוק מוחין, טרשת ופגיעות ראש. בחברה שוקדים בימים אלו על פיתוחים סודיים נוספים, אשר ייחשפו בשנתיים הקרובות.

   

  השלמת הפיתוח של L300 plus  נחשבת הישג טכנולוגי ורפואי מיוחד, עקב השוני הרב הקיים בין אדם לאדם במיקום העצבים המפעילים את כף הרגל, והצורך להצמיד את האלקטרודות לאותם עצבים בדייקנות בכל פעם שהמשותק ממקם את המכשיר על רגלו, ובשל הצורך לשמור על מיקום האלקטרודות תוך כדי תנועות ההליכה.

   

  ייחוד נוסף של המערכת הוא פעילותה באמצעות טכנולוגיית שידור אלחוטית, הנחשבת למתקדמת מסוגה בעולם.

   

  בחברת ביונס מקווים כי כבר בשנתיים הקרובות תוכל החברה למכור את המכשור בישראל, באירופה וביעדים חדשים בעולם בהיקף של אלפי יחידות לשנה.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים