שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דלית שטאובר במקום ויגודסקי כמנכ"ל החינוכית

  מנהלת מחוז תל-אביב במשרד החינוך תכהן כממלאת מקום מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית שהודיעה על פרישתה, עד לבחירת מנכ"ל חדש

  מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית, יפה ויגודסקי, הודיעה היום (א') על פרישתה מתפקידה בתום שמונה שנים. פרישתה תיכנס לתוקף בעוד כחודש, והיא תצא לגמלאות. את מקומה תתפוס דלית שטאובר, עד עתה מנהלת מחוז תל-אביב במשרד החינוך. שטאובר תכהן כממלאת מקום ולא כמינוי קבוע, עד מציאת מנכ"ל חדש לחינוכית.

   

  ויגודסקי נכנסה לתפקידה עוד בתקופת כהונתה של לימור לבנת כשרת החינוך, וההערכות היו אז כי ימי הטלוויזיה החינוכית ספורים. לפני כתשעה חודשים פנתה למנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני, בבקשה לפרוש מהתפקיד, אך נתבקשה להמשיך ולמלא אותו. הבוקר כאמור פנתה ויגודסקי לשר החינוך גדעון סער ולמנכ"ל משרדו, והודיעה להם כי החליטה לפרוש מתפקידה ולצאת לגמלאות משירות המדינה, עקב תחושת מיצוי.

   

  במכתב ששלחה ויגודסקי לעובדי הטלוויזיה החינוכית כתבה: "אין מי שחולק על חשיבות השידור הציבורי-חינוכי, והטלוויזיה החינוכית נהנית ממעמד בלתי מעורער גם בעידן הרב-ערוצי. זאת לא היתה המציאות לפי שמונה שנים, עת נכנסתי בשערי התחנה לראשונה, כאשר התחושה ששררה במסדרונות היתה כי ימי התחנה ספורים, ועתידה נמצא מאחוריה.

   

  "אני שמחה כי בפרק הזמן הזה הצליחה הטלוויזיה החינוכית, הרבה בזכות עובדיה המסורים, למצב עצמה כפנינה של איכות בנוף השידורים הטלוויזיוני במדינת ישראל", כתבה.

   

  עוד הוסיפה ויגודסקי כי "קיימת היום הסכמה גורפת לגבי איכות שידוריה של החינוכית. רק לפני מספר חודשים כתב אחד ממבקרי הטלוויזיה בעקבות השקת לוח השידורים החדש כי חינוכית 23 מבססת בחודשים האחרונים את מעמדה,

  כמפלטם של האנשים האיכותיים, החכמים, הפצועים, נפגעי ערוץ 2".

   

  ויגודסקי, בעלת תואר ראשון ושני במינהל חינוך, שימשה בטרם נכנסה לתפקידה האחרון כסמנכ"ל המשרד וראש המינהל למדע וטכנולוגיה. "לאחר שמונה שנים בתפקיד, בשנת 45 לייסודה, אני חשה כי הגעתי לפרקי. זה הזמן להעביר את ניהול התחנה לידיים רעננות ואני יכולה לעבור בלב שלם לאתגרים אחרים שממתינים לי. אין לי ספק כי אני משאירה אחרי מקום שיש להתגאות בו. מי שינהל את הטלוויזיה החינוכית יקבל טלוויזיה איכותית, בעלת חותם ברור ומובהק בשוק הטלוויזיה הישראלי" סיכמה ויגודסקי.

   

  ממשרד החינוך נמסר ל-ynet: "מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני, קיבל את הודעת הפרישה של מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית. ד"ר שושני הודה לויגודסקי על עבודתה המצוינת והראויה להערכה בשירות הציבורי, וכן על המנהיגות שגילתה במשך שמונה שנות כהונתה. מסירותה הרבה של ויגודסקי ופעילותה להפקת תכנים ערכיים, חינוכיים ותרבותיים, קידמו את הטלוויזיה החינוכית ואיכותה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים