שתף קטע נבחר

אביו של ההרוג בפיגוע: "פתאום השיחה נותקה"

אביב מורג, בן 29, הוא ההרוג בפיגוע הדריסה הבוקר בתל-אביב. חבריו סיפרו כי לפני 3 חודשים התארס. "הוא היה טיפוס מיוחד, כזה שממצה כל רגע בחיים שלו", אמרו. חבר אחר סיפר: "ראיתי תמונה של הרכב שלו פגוע, ואמרתי לעצמי - אין מצב שזה הוא"

דוד מורג, אביו של אביב מורג, בן 29, שנהרג בפיגוע הדריסה בדרום תל-אביב, שוחח עם בנו בשעה שהאב היה בדרך לעסק והבן היה בדרכו לפגישת עבודה. השיחה נותקה לפתע, "זה היה ניתוק מוזר. ניסיתי להתקשר שוב אבל לא הייתה תשובה. חשבתי שהוא נכנס לפגישת עבודה, לא תיארתי לעצמי מה קרה", שחזר האב.

 


"הוא היה מתחבר בקלות לכל אחד". אביב מורג

 

אביב נולד בקיסריה, ובאחרונה עבר להתגורר בדירה שכורה בגבעתיים. הבוקר יצא כהרגלו לפגישת עבודה, במסגרת עיסוקו במכירת מקררים תעשייתיים. אביו, שעובד איתו, סיפר כי אחרי הניתוק בשיחה הגיע לעבודה, בלי לדעת מה התרחש. לדבריו, אנשים שראו את הרכב באינטרנט הבינו מה קרה והתקשרו למפעל.

 

"האנשים בעבודה הבינו שמשהו נורא קרה לאביב, אבל הם לא רצו לספר לי דבר", אמר. "בהמשך סיפרו לי שהוא נפצע ויצאנו לחפש אותו בבית החולים. כשהגענו לתל השומר קיבלנו טלפון לבוא לאבו כביר על מנת לזהות אותו".

 

לבית המשפחה בקיסריה הגיעו בני משפחה וחברים רבים שבאו לתמוך במשפחה. "רק לפני חודש וחצי הוא חגג יום הולדת 29 וחגגנו לו בקמפינג בשדה נחמיה", סיפר אחד מחבריו הקרובים, המכיר אותו עוד מהגן. "לפני שלושה חודשים הוא התארס עם חברתו, והם התכוונו להתחתן אך עוד לא קבעו תאריך".

 

אחד החברים סיפר: "ראיתי בבוקר תמונה ב-ynet של הרכב שלו פגוע, ואמרתי לעצמי - אין מצב שזה הוא. אחרי שעה הבנתי שאכן הוא נהרג".

 

משפחת ההרוג: "מאמינים שמדובר בפיגוע"

לדבריו, כינויו של אביב בקרב החברים היה 'אביב הרפתקאות בע"מ', "כי כל הזמן הוא היה במקום אחר במסגרת עבודתו. הוא היה בחור ספונטני, היחיד שיכול לארגן משהו באופן פתאומי ולשכנע את כל החברים להצטרף, כמו לנסוע לסוף שבוע בכנרת. אביב הוא טיפוס מיוחד, צעיר ברוחו, שממצה כל רגע בחיים שלו. לאביב יש הרבה חברים. הוא היה מתחבר לכל אחד בקלות".

 

חן אחותו של אביב, ואביו דוד, דחו בתוקף את טענות משפחת המחבל כי לא מדובר בפיגוע, וכי ייתכן שהדורס לקה באירוע מוחי או התקף לב וכך נגרמה התאונה. "בחור בן 22 לא מקבל כך לפתע אירוע מוחי", הם טוענים בתוקף. "לא ייתכן שהוא נסע שני קילומטרים ופגע בכלי רכב וברמזורים, והכל בגלל אירוע מוחי. אנחנו מאמינים שמדובר בפיגוע שתוכנן ליום

הנכבה. אנחנו מאמינים שהמשטרה תחקור ותקבע שאכן מדובר בפיגוע".

 

אביב נולד וגדל בקסריה, למד בבית הספר היסודי בכרם מהר"ל ובתיכון האזורי חוף הכרמל. בצבא התגייס לסיירת מורן, ולאחר השירות הצבאי יצא לטיול בחו"ל. מאז שחזר הצטרף לעסק של אביו. הוא הותיר אחריו שני הורים, דוד ורחל, ושלוש אחיות, חן, גילי ופז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור הפיגוע בתל אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים