שתף קטע נבחר

האוצר וש"ס סיכמו: מענקים לדירות בפריפריה

שר השיכון אריאל אטיאס יכול לחייך: יו"ר ש"ס אלי ישי הכריז כי הגיע לסיכום עם משרד האוצר, לפיו תעניק המדינה הטבות בסכום של 100 אלף שקל לזוגות צעירים שירכשו דירות בפריפריה. אתמול אמר מנכ"ל האוצר כי הוא מתנגד בתוקף למתן סובסידיות שלטענתו יביאו לעליית מחירים נוספות

משרד האוצר התכופף? סיעת ש"ס הודיעה אחר הצהריים (ב') כי נציגי משרדי השיכון והאוצר הגיעו להסכמה כי המדינה תעניק הטבות בסכום של כ-100 אלף שקל בממוצע לכל זוג צעיר שירכוש דירה בפריפריה. "זה יום בשורה לפריפריה ולזוגות הצעירים", אמר שר השיכון, אריאל אטיאס. באוצר התנגדו בתוקף למהלך. אתמול אמר מנכ"ל המשרד חיים שני אמר כי "משרד האוצר מתנגד להצעות למתן סובסידיות לרכישת דירות".

 

מצוקת הדיור

 

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, בישר על המהלך במסיבת עיתונאים שכונסה בחדר הסיעה. "הצעת החוק שהגיש ח"כ יצחק ועקנין בתיאום עם שר השיכון בנושא סבסוד משכנתאות עברה בקריאה טרומית והיתה אמורה לעבור היום בקריאה ראשונה במליאה", סיפר ישי על תחילת המהלך, שאיים בעבר למוטט את הקואליציה.

 

לדברי ישי, "זו הצעה מצוינת שהיתה קטליזטור לאשר הצעות דומות. בתום דיונים של שר השיכון עם נציגי האוצר, סוכם להעניק מענקים של 60 אלף שקל בפריפריה לזוגות צעירים בנגב ובגליל שזוהי דירתם הראשונה. בנוסף, תהיה השתתפות עד 75 אחוז בפיתוח בנגב ובגליל. הסכום יכול להגיע למאה אלף שקל. זה אחד מההישגים שאנחנו מתכוונים להביא במושב הקרוב. זה היה יותר חשוב לנו מקצבאות ילדים".

 

גם השר אריאל אטיאס התייחס להחלטה: "מזה כשנה אנו מנהלים מאבק כדי להביא להגירה חיובית בפריפריה. אנחנו רואים את עצמנו ככתובת לזוגות הצעירים ולכן מחובתנו היה להיאבק על זה. המאבק לא היה דרוש אם לא היה וטו של האוצר. מדובר בהטבה של מאה אלף שקל בממוצע לכל זוג צעיר שיקנה דירה רוויה ב-30 ישובים שנבחרם. ללא קשר לשכר או למגזרים. יהודים, ערבים, חילונים ודתיים כי אנחנו הכתובת לכולם".

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה ונדל"ן

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי, בישר על הסיכום
צילום: עידו ארז
שר האוצר יובל שטייניץ, התנגד לסבסוד
צילום: גיל יוחנן
שר השיכון אריאל אטיאס, הבטיח וקיים
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים