שתף קטע נבחר

שטראוס-קאהן יישאר במעצר; יש עוד מתלוננת

יו"ר קרן המטבע התייצב להארכת מעצרו כשהוא באזיקים, יממה לאחר פרסום החשדות נגדו כי תקף מינית חדרנית במלון. בדיון נקבע שמעצרו יוארך ללא אפשרות לשחרור בערבות עד שישי

כאחרון הפושעים. יושב-ראש קרן המטבע הבינלאומית, דומיניק שטראוס-קאהן, נלקח לבית המעצר הידוע לשמצה של ניו-יורק ברייקרז איילנד עם החלטת בית המשפט בעיר להאריך את מעצרו עד יום שישי הקרוב, ללא אפשרות שחרור בערבות.

 

 

שטראוס-קאהן, עד לא מכבר מנהיג כלכלי עולמי ותקוות השמאל בצרפת לבחירות הקרובת לנשיאות, נראה קודר ובלתי-מגולח בעת שהובל באזיקים כדי לשמוע את פירוט החשדות נגדו. הם כוללים בין היתר: ניסיון אונס, התעללות מינית וכליאת שווא. 

 

לכאורה, הוא ביצע את המעשים הללו ואחרים במנקה בת 32 במלון "סופיטל" שליד טיימס סקוור במנהטן. אם יואשם ויורשע בכל המיוחס לו, הוא עלול לעמוד בפני עונש מקסימלי של 74 שנות מאסר בפועל. עורכי-דינו הכחישו את המיוחס לו, אך כשלו בניסיונם להעמיד אפשרות לשחרורו בערבות על סך מיליון דולר.

 

"מדובר בקרב שרק התחיל", הכריז אחד מפרקליטיו, בנג'מין ברפמן, "מר שטראוס-קאהן חף מפשע". אלא שנראה שהבכיר הצרפתי ייאלץ להתמודד עם מערך נוסף של האשמות נגדו, בשל כוונתה של הסופרת והעיתונאית הצרפתייה בת ה-31, טריסטן בנון, להתלונן נגדו על שכביכול תקף אותה מינית לפני תשע שנים.


שטראוס-קאהן בבית המשפט בניו יורק (צילום: רויטרס) 

 

אין זו הפעם הראשונה שבנון השמיעה את הדברים הללו. כבר ב-2007 היא האשימה בראיון טלוויזיוני את שטראוס-קאהן, שר האוצר הצרפתי לשעבר, בכך שפתח את חזייתה וניסה לפתחו את כפתורי מכנסיה, בזמן שניסה לאנוס אותה.

 

לדברי פרקליטה, הסיבה שלא התלוננה באופן רשמי נגדו אז הייתה כי אמה, פוליטיקאית סוציאליסטית ממפלגתו של שטראסו-קאהן, שכנעה אותה שלא לעשות כן. "היום היא יודעת שיתייחסו אליה ברצינות", אמר עורך-הדין לתחנת רדיו בצרפת.

 

דבר מעצרו של הפוליטיקאי הבכיר נתן ליריביו הפוליטיים מבית הזדמנות פז "לסגור חשבון" עם האיום הגדול על המשך כהונתו של ניקולא סרקוזי בארמון האליזה.

 "אין זו הפעם הראשונה שהוא מעורב בהתנהגות כזו ב'סופיטל'. הוא תמיד התארח שם, ודברים כאלה קרו כמה פעמים לאורך השנים. כולם ידעו זאת שם", תקף הפוליטיקאי הימני, ברנאר דברה.

 

הנהלת המלון כינתה את הדברים "השמצה" וטענה כי הם חסרי-בסיס, אך התביעה הציבורית בניו-יורק כבר הודיעה כי המשטרה חוקרת לפחות מקרה נוסף של "התנהגות דומה של החשוד לזו המיוחסת לו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטראוס-קאהן בבית המשפט. עייף ולא מגולח
צילום: רויטרס
בנון. "ניסה לאנוס אותי לפני שנים"
צילום: AFP
השופטת. דחתה ערבות של מיליון דולר
צילום: MCT
הסנגור ברפמן. "הקרב רק מתחיל"
צילום: רויטרס
מומלצים