שתף קטע נבחר

גוגל רוכשת פטנטים של מודו ב-16.8 מ' שקל

סטרט אפ הסלולר שנכשל מוכר את עשרות הפטנטים, שחלקם נמצאים בהליכי אישור, לאחר שהנפקתו לא יצאה אל הפועל. החברה נאלצה לפטר את העובדים וללכת להליך של כינוס נכסים

גוגל העולמית תרכוש ב-16.8 מיליון שקל את הפטנטים של חברת הסלולר מודו, שמאחוריה עומד דב מורן. את עשרות הפטנטים, שחלקם נמצאים בהליכי אישור, מוכרת מודו לאחר שהנפקתה בבורסה בת"א נכשלה והיא נאלצה לפטר את עובדיה וללכת להליך של כינוס נכסים.

 

 

הודעה זו נמסרת כחצי שנה לאחר כניסת מודו להליך של כינוס נכסים: הכונסת שמונתה לחברה, עו"ד חנית נוב, הודיעה כי סכום המכירה יכסה על כל חובותיה, בהם גם זה לבנק דיסקונט - הנושה העיקרית של מודו.

 

הרכישה מצד גוגל התאפשרה לאחר שלפני כשבועיים אישר בית המשפט המחוזי בתל אביב את בקשתה של ענקית הטכנולוגיה העולמית לערוך התמחרות נוספת על רכישת הפטנטים של מודו. לבקשה הצטרפה גם עו"ד נוב.

 

עד חודש מרץ נחשבה קינגסטון למועמדת היחידה לרכישת הפטנטים, עם הצעת מכירה בגובה של 5 מיליון שקל, עד שגוגל הגישה בקשה לבית המשפט המחוזי לפתוח מחדש את התהליך כדי שתוכל להציג הצעת מכר נגדית, שעמדה תחילה על שווי של 7 מיליון שקל. בהתמחרות הנוספת השתתפו גוגל, חברת Silent River וחברת Wi-Lan. קינגסטון עצמה יצאה מהתמונה לאחר ההחלטה.

 

הכונסת החליטה לנהל הליך התמחרות מקוון, שנחשב לייחודי בנוף בישראל. ההתמחרות נעשתה אתמול בנוכחותו של מורן, כאשר נקבע מחיר מינימום של 8 מיליון שקל, והיא התנהלה עם "קפיצות" של 30 אלף דולר.

 

לאחר תהליך של שעתיים גוגל הגיעה למחיר של 16.8 מיליון שקל, כאשר ההצעה השניה היתה רק 10 אלף דולר מאחוריה, של חברת Silent. לאחר תום ההתמחרות המקוונת פנתה הכונסת טלפונית לשני המציעים האחרים ונתנה להם הזדמנות לשפר את ההצעות - אך הם סירבו.

 

האם יש חובות נוספים? 

בדצמבר האחרון, לאחר שביטל את ההנפקה לבורסה, פנה מורן לביהמ"ש. הפניה הגיעה בעקבות חוב של כ-21.3 מיליון שקל לבנק דיסקונט. כיום החוב עומד על 14.6 מיליון שקל, שיכוסה לחלוטין על ידי המכירה לגוגל.

 

אתמול נחשף במאגר המידע IVC כי דב מורן השקיע 3 מיליון דולר, מכספו הפרטי, בסטארט-אפ INTOeTV. מורן אינו חושף את המוצר שאותו מפתחת החברה.

 

בהכנת הידיעה השתתפו מארק שון ואסף גלעד

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דב מורן - צמצום נזקים
צילום: ארז בנק
מומלצים