שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יוני בלוך שר לה 'רצית לדעת כשיש טבעת'

  איך מוזיקאי מציע נישואין לחברתו המוזיקאית שמטורפת על יוני בלוך? ב"מבצע יונתן" הוא מגייס בחשאי את בלוך, מוסיף טבעת מביסלי בצל עם במבה אדומה - והכל מתועד

  צמד המוזיקאים ארז קריאל ושירה שקד מכירים כבר כמעט שלוש וחצי שנים וגרים יחד ברמת גן כבר יותר משנה. מידי פעם נוהג ארז להקניט את שירה ברעיון שיציע לה נישואין עם ביסלי בצל ובמבה אדומה במקום טבעת יהלום. בסוף הוא עשה זאת בדרך הרבה יותר מדליקה.

   

  לארז היה ברור, שאם שירה תשמע את יוני בלוך שר לה "אבל רצית לדעת כשיש טבעת, אז רק תדעי שיש" היא תגיד כן ("רק לא היה ברור למי היא תגיד כן", הוא מתבדח). כי שירה, פסנתרנית קלאסית בת 29 מתל אביב, פשוט "מטורפת על יוני בלוך", ומי כמו ארז, מוזיקאי בן 30 מהוד השרון, יודע מה החברה שלו אוהבת.

   

   

  "גרמתי לה להזמין אותי לשוקו"

  ארז מספר איך הם הכירו: "באוקטובר 2007, חבר שזומן למילואים ביקש ממני להחליף אותו כמה ימים בקונסרבטוריון בגני תקווה, שם לימד גיטרה. שירה, שריכזה את תוכנית הלימודים שם, התקשרה אלי לומר שלום ולהחליף כמה פרטים בסיסיים. כבר אז הקול שלה סיקרן אותי, אבל נאלצתי להסביר לי לה שהיא בעצם מפריעה לי להקליט שיר ליום ההולדת של שירה אחרת (שבעתיד תהיה גם חברה טובה שלה). כעבור שבוע של כמה שיחות קצרות וענייניות, נפגשנו לשלוש שניות בערך, כשהציצה לאחד השיעורים שלי ואמרה שלום. היה קשה להתעלם מהחיוך המנומש, ולפני שעזבתי את המקום הצצתי גם אני לשיעור שלה. בחודש שלאחר מכן התקשורת בינינו היתה בעיקר מקוונת (אימיילים ומסנג'ר), ובמהרה גלשנו מנושאי העבודה לכל שטות אחרת והרבה פלירטוטים. ביום ההולדת שלי, שלא איחר לבוא, גרמתי לה להזמין אותי לשוקו. אחרי הדייט השני (שוקו מוצלח אף יותר) היא הזמינה אותי לעלות אליה לראות פרק של סדרה אליה התמכרה ושמחשש לפאדיחה נשאיר את שמה חסוי. כך, לאחר שבוע מוצלח ביותר, היא זרקה אותי. לאחר שבועיים מוצלחים פחות - היא לקחה אותי בחזרה. והשאר, כמו שאומרים...."

   

  לפי התוכנית המקורית, הצעת הנישואין היתה אמורה להתרחש בביתם, כשיוני מנגן על הפסנתר של שירה או על גיטרה של ארז, הנשפנים מתחבאים באמבטיה, ובסוף יוני וארז הולכים מכות על שירה. אבל בימים אלה יוני לא נמצא הרבה בארץ, לכן ארז ידע שיצטרך להתגמש ולדרוש ממנו מינימום מאמץ. מה שהקל מאוד על הביצוע היה החברים הרבים והמוכשרים ששיתפו פעולה.

   

    

  "יצרתי סביב שירה אשליה ששום דבר מיוחד לא קורה"

  "את הקשר עם יוני יצרתי דרך חברה משותפת והוא מצדו נענה מיד", מספר ארז. "חלון ההזדמנויות היה קצר - גיחה ארצה להופעות ביום העצמאות. בדקנו מתי יש לו חזרה ושריינתי את האולפן לשעה נוספת, מיד אחריה. במשך חודש עבדתי מסביב לשעון, מעליו ומתחתיו. בעזרת חברים רבים יצרתי סביב שירה אשליה ששום דבר מיוחד לא קורה. היה לי גיבוי לכל היעדרות, דאגתי שחברים יוציאו אותה מהבית כדי שאוכל לכתוב תפקידים לנשפנים ולדבר עם יוני בסקייפ, יצרתי פילטרים שמחקו או הסתירו אימיילים שקשורים בנושא ומחקתי הודעות ויומני שיחות חשודים בטלפון. אפילו את שמו של יוני ברשימת אנשי הקשר בסקייפ שיניתי לזה של מעריצה אחרת ששירה יודעת שאני מכיר ובכך הצדקתי את התמונה שלו ברשימה".

   

  בזמן ששירה לא חשדה, ארז נפגש עם הנשפנים לחזרות, ביקר באולפן ותכנן את הלוגיסטיקה של העמדת הלהקה בחדר, החבאת הנשפנים וההקלטה. במקביל הוא תר אחרי טבעת יחד עם היועצות שלו לענייני טעם טוב. "יאיר יונה, מוזיקאי שכתבתי לו עיבודים לאלבום שמוקלט בימים אלה, זימן את שירה לסשן הקלטה של תפקידי פסנתר, והיא גם ידעה מראש שחברי דוֹבִי, שידוע באהבתו לצילום ולתיעוד, עושה סרט על עשיית האלבום, כך שלא היה נראה לה חשוד שהוא צילם אותה נכנסת לאולפן. כשסוף סוף נסגרו כל הפרטים הקטנים פניתי גם לחברי הלהקה של יוני, שענו כולם בהתלהבות תוך שתי דקות (באמצע הלילה ומיבשות שונות)".

   

   

  בבוקר היום עצמו אסף ארז את הטבעת ממקום המבטחים בביתה של היועצת שמרית, שיחד עם חברהּ עמי עיצבו שלל טבעות מביסלי בצל בשילוב עם במבה אדומה, עדשים ו-Trix. "בסוף בחרנו בעיצוב המקורי ושמנו אותו בקופסה רזרבית שביקשתי במעמד קניית טבעת", אומר ארז, ומציין שחלק מהטבעות הנוספות, אלו שלא נאכלו, מופיעות בסוף הסרט.

   

  משם נסע ארז לבקר באולפן לוודא שהכל מתנהל כמתוכנן, מיד אחר-כך לחזרה גנרלית עם הנשפנים ומשם בחזרה לאולפן עם כולם, לשם הגיעו גם הצלמים. יוני בדיוק סיים את החזרה, הם חיש מהר ערכו את כל מה שנדרש ואפילו הספיקו לעשות שתי הרצות עם הלהקה והנשפנים ביחד. בדיוק כפי שתוכנן, שירה התקשרה על הדקה ואמרה שהיא לא מוצאת את המקום; זאת משום שהחתן המיועד שלח אותה מראש לבניין הלא נכון ברחוב, כדי שיוכל לשלוט ברגע הכניסה שלה. ארז ודובי יצאו לקבל את פניה של שירה, ומכאן הכל מופיע בווידאו.

    

  "רציתי להרוג את ארז ולנשק אותו בו זמנית"

  לדברי שירה, היא לחלוטין לא חשדה בכלום. היא אומרת שהמחשבה הראשונה שעלתה בראשה כשנכנסה לחדר היתה: "יש פה הרבה יותר מדי אנשים בשביל הקלטת פסנתר". היא משחזרת: "ארז היה צריך לדחוף אותי למרכז החדר, כיוון שברגע שהבנתי מי עומד מולי ושר לא יכולתי לעשות צעד. לאחר מכן הגיע הרגע שגם ממש הבנתי מה עושה שם יוני ואיזה שיר הוא שר. הלם מוחלט. רציתי לצרוח, אבל לא הייתי מסוגלת, וכך התקבעה לה ההבעה הקפואה, המחויכת והדבילית על פניי. הכי מצחיק שהייתי כל כך בעננים שהשלמתי פרטים בדמיון, ואחר כך הופתעתי כשראיתי את הווידאו. כמו למשל - רק בדיעבד הבנתי שהנשפנים בכלל נכנסו בשלב מאוחר יותר של השיר. לא זוכרת מתי רציתי להרוג את ארז ולנשק אותו בו זמנית. בעצם אתמול".

   

  התגובות להצעה היו נלהבות, החברים העבירו את הלינק לסרטון לחבריהם, שהעבירו את זה לחברים שלהם בפייסבוק. "אתה מציב סטנדרטים בעיתיים מאוד", כתבו לארז, בין השאר, וגם "בכל זאת ידעתי משהו מהחיים שלי כשהייתי מאוהבת בך בתיכון", "גם אני רוֹצֶה להתחתן איתך", וכמובן - Like.

   

  כששואלים אותם, כמקובל, מה הם הכי אוהבים זה בזה, שירה אומרת: "הכי אני אוהבת איך שהוא מחליף גלגל, דופק מסמר או מתקן מכשיר חשמלי עדין במכה חזקה. סתם. זה יישמע קצת טפשי, אבל בחיי שאין על המבט שלו כשהוא מסתכל על טחינה גולמית מתערבבת עם מים. מעין תמיהה מהולה בהשתאות. זה מצחיק שזה גם יכול לקרות לו באותה המידה מלשמוע דיסק של Cardiacs או מלראות את שר הטבעות. יש בו משהו מאוד בלתי אמצעי, אמיתי ומצחיק בצורה יוצאת דופן. אני חושבת שאלו התכונות שהכי קסמו לי כבר מהרגעים הראשונים, וכמובן שחירפנו אותי בהתאמה". ואילו ארז מתבדח בחזרה שהוא הכי אוהב בשירה "ללא ספק את המסירות לי ולבית. הריח של הכביסה על הבוקר, הארוחה החמה כשאני חוזר בערב, הספונג'ה בשישי. סתם. אני אוהב את הסוגים השונים של הצחוק שלה - זה שמתפרץ ומזכיר אינטרקום וזה הנבוך בעקבות הבנה של טעות בדיעבד, הנגינה הטמפרמנטית, הנמשים וההתעללות החיננית בחתולה".

   

  סוד הזוגיות שלהם? "שום סוד", הם אומרים, "אנחנו משתדלים להיות זוג בינוני וממוצע. הסוד הוא לכוון תמיד למכנה המשותף הנמוך ביותר! או בעצם רוח השטות".

   

  אבל כפי שכבר ניתן היה להבין, הזוג הכשרוני הזה רחוק מלהיות בינוני וממוצע, וזאת לא רק הצעת הנישואין המדהימה. שירה מספרת מה קרה בפברואר שעבר, שאת רובו נאלצה לבלות לבדה בארה"ב, בבחינות לאוניברסיטאות. "כדי להפיג את בדידותי, ארז שלח לי סרט כל יום. מה שהתחיל כסדרת 'ריאליטי' על כמה שהוא אומלל בלעדי הפך עד מהרה לעונה בת 23 פרקים עם עלילה מסועפת ומפותלת", היא מגלה. "כל הסרטים במצב לא נגיש ביוטיוב, אבל אם תבקשו יפה, אולי הוא יסכים לשחרר אחד".

   

  >>> יש גם לכם הצעת נישואים מקורית? כיתבו לנו ונספר לחבר'ה.

   

  זוגות שסיפורם המלא ותמונותיהם יתפרסמו בערוץ יחסים יקבלו במתנה ספר רומנטי אישי בכיכובם, מתנת בני רן הוצאה לאור.

   


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארז ושירה. שלח לה סרט כל יום
  צילום: רוברטה ג'נקינס
  היה קשה להתעלם מהחיוך המנומש
  צילום: שירה שקד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים