שתף קטע נבחר

40% מבכירי ענף הנדל"ן: המחירים משקפים בועה

מסקר שערכה חברת דלויט בקרב מנכ"לים ובעלי חברות בנייה גדולות, עולה כי 77% מבכירי ענף הנדל"ן בישראל סבורים שעליית מחירי הדירות נעצרה. 38% מהם מעריכים כי במהלך השנה הקרובה מחירי הדירות ירדו עד 10%

40% מבכירי קהילת הנדל"ן בישראל, בעלים ומנכ"לים של כ-100 חברות נדל"ן גדולות, סבורים כי מחירי הנדל"ן למגורים מהווים אינדיקציה לקיומה של בועת נדל"ן – כך עולה מסקר שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר. מהנתונים עולה עוד כי 31% מהנשאלים צופים שבשנה הקרובה מחירי הדירות ירדו עד 10%; 7% צופים שמחירי הדירות ירדו ב-10%-20% ו-39% מעריכים כי מחירי הדירות יוותרו על כנם. 23% בלבד סבורים כי מחירי הדירות יעלו עד 10%.

 

 

86% מהנשאלים סבורים כי התערבות רגולטורית בשוק הנדל"ן למגורים תוביל לירידה במחירי הדירות בישראל. מהסקר עולה כי היעדים האטרקטיביים לרכישת דירה למגורים הם: יבנה (25%), חיפה (25%), נתניה (19%) וחדרה (19%). רחובות, אשר סומנה בסקר הקודם כישוב האטרקטיבי ביותר לרכישת דירה למגורים, זוכה בסקר זה ל- 18%, ולאחריה ניצבות פתח תקווה (16%), באר שבע (14%), הוד השרון (11%) ואשקלון (11%).

 

35% מהמשיבים צופים כי במהלך השנה הקרובה תמשיך מגמת העלייה במחירי שכר הדירה למגורים בתל אביב, וזאת בעוד ש- 20% סבורים כי תחול דווקא ירידה במחירי השכירות ו-45% מעריכים כי לא יחול כל שינוי.

 

"אין ספק כי התערבות הרגולטור בשוק הנדל"ן למגורים בארץ הינה הכרחית. שוק הנדל"ן למגורים מחייב התערבות אגרסיבית יותר מצד הרגולטור, בעיקר בכל הנוגע להיצע הדירות למגורים", הסביר רו"ח אמיתי ובר, שותף וראש מגזר הנדל"ן ב-Deloitte בריטמן אלמגור זהר.

 

ביום שלישי שעבר הודיע שר הפנים אלי ישי כי הוועדות המיוחדות להאצת הבנייה למגורים יחלו את עבודתן באופן מיידי, זאת בעקבות התערבות ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא, והנחייתו להקצות תקציב לתוספת של תקנים לויועצים לצורך הפעלת הוועדות. יום קודם לכן הכריז ישי כי הגיע לסיכום עם האוצר, לפיו תעניק המדינה הטבות בשווי כ-100 אלף שקל לזוגות צעירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים