שתף קטע נבחר

  • מנתח פלסטי

ניתוח שאיבת שומן: יכול להחליף דיאטה?

שאיבת שומן יכולה להתבצע באזורים רבים בגוף, על מנת לעצב את קווי המתאר שלו. כמה שומן ניתן לשאוב והאם ניתן לשלב עם ניתוחים נוספים? כתבה תשיעית בסדרה של הבמאי אילן שושן והמנתח הפלסטי ד"ר רם סילפן על ניתוחים פלסטיים

שאיבת שומן היא שיטה חדשה יחסית, שפותחה בצרפת בשנות ה-70. מאז עברה השיטה שינויים לא מעטים, בעיקר בשל העובדה שהרפואה למדה רבות על מגבלותיה.

 

 

שאיבת שומן אינה מהווה תחליף לדיאטה או לירידה במשקל. המטרה היא אחת: שינוי בפיזור השומני בגוף ועיצוב מתאר וצללית הגוף.

 

למי מתאים הניתוח?

הניתוח מתאים לגברים ונשים שהינם יציבים במשקלם ומבקשים לפתור בעיות של ריכוזי שומן מקומיים בגופם, בהם התרחשה הצטברות ועודפים של שומן. השאיבה יעילה במיוחד במטופלים צעירים, בעלי עור גמיש שיכול להתכווץ במהירות לאחר הסרת השומן. הניתוח לא מתאים לאנשים שמנים ולאנשים שכל הזמן עולים ויורדים במשקל שלהם.

 

באילו אזורים ניתן לבצע שאיבת שומן?

האזורים הם רבים: סנטר, שיפולי החזה והזרועות, גב, מותניים, יריכיים פנימיים וחיצוניים ועוד.

 

כיצד מבוצע הניתוח?

קיימות מספר שיטות, אולם המקובלת ביותר מבוססת על ביצוע מספר חתכים קטנים הממוקמים במקומות לא בולטים, הזלפה של תמיסה נוזלית המכילה, בנוסף למי מלח גם חומרים מונעי דימום ומשככי כאבים. מחדירים לחתכים הללו צינורית, אותה מחברים למשאבת ואקום, ודרכה מבצעים את שאיבת השומן באזור. 

 

הניתוח יכול להתבצע בהרדמה כללית או מקומית. הוא אורך כשעה

עד שלוש שעות ובתום הפעולה הגוף נחבש במחוך לחץ. לעתים יוצא המטופל לביתו באותו היום, ולעיתים הוא נדרש להישאר באשפוז כיממה.  

 

מהו משך ההחלמה מהניתוח?

משך ההחלמה נע בין שבוע לעשרה ימים. במחוך הלחץ יש להשתמש בין חודש לשלושה חודשים. בנוסף ישנה הגבלה על פעילות פיזית בשבועיים-שלושה הראשונים. לאחר מכן ניתן לחזור לפעילות בצורה הדרגתית.

  

האם יש הגבלה לכמות השומן שניתן לשאוב?

נוהגים להגביל את כמות השאיבה. הסיבה לכך היא ריבוי סיכונים כאשר מתבצע שאיבה של למעלה מ-3.5 עד ארבעה ליטרים.  

 

האם ניתן לשלב את שאיבת השומן עם ניתוחים נוספים?

ניתן לשלב את שאיבת השומן עם ניתוחים נוספים, אך חשוב לזכור שלא מדובר בהליך פשוט והוא עלול להפריע במאזן הנוזלים והמלחים בגוף. לכן לא רצוי לבצע שאיבת שומן גדולה עם ניתוח.


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאיבת שומן. לא במקום הרזיה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים