שתף קטע נבחר

החתן תבע: הצלם הסתיר את הקהל בזמן החופה

חתן שהלין על כך שבמעמד החופה הסתיר הצלם לבני הזוג את הקהל ולהיפך, הגיש תביעה בה דרש פיצוי של 23,000 שקלים. בית המשפט דחה את התביעה, ואף קיבל את התביעה הנגדית שהגישה חנות הצילום

בני זוג שנישאו לפני כשנה בגן האירועים סולם יעקב שבצפון, ושכרו את שירותי הצילום מחנות הצילום "פוטו יהודה", תמורת 5,000 שקלים, כאשר במעמד החתימה על ההסכם שולמה מקדמה של 700 שקלים. לטענת התובע, במהלך האירוע התנהל צוות הצלמים בחוסר מקצועיות, בעיקר בזמן החופה, כאשר הצלמים הסתירו לבני הזוג את הקהל ולהפך.

 

 

לאחר האירוע, פנו בני הזוג לחנות, והציעו כי עקב תלונותיהם, ישלמו 2,400 שקלים במקום הסכום שנקבע. הצעתם נדחתה, והם הגישו תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות בצפת, בה דרש החתן פיצוי של 23,000 שקלים בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו ולרעייתו.

 

פוטו יהודה הכחישה את הטענות בעניין התנהלות הצלמים בזמן האירוע, ואף נטען כי למרות בקשת בני הזוג לבטל צלם וידאו אחד, הוחלט לספק להם צלם נוסף, ובכך יש כדי להעיד על מקצועיותה של החנות. עוד נטען, כי אך טבעי כי בזמן החופה, מסתירים הצלמים את הקהל על מנת לצלם את בני הזוג, ואף הוגשה תביעה נגדית, בה נדרש התובע לשלם לפוטו יהודה סכום של 3,500 שקלים.

 

הסתרת בני הזוג והקהל - הגיונית

השופטת אינעאם דחלה-שרקאוי דחתה את תביעת החתן וקיבלה את תביעת פוטו יהודה. נקבע, כי יש לקבל את טענת פוטו יהודה לפיה הגיוני כי בעת צילום החופה, מסתירים הצלמים את הקהל ואת בני הזוג, במיוחד כאשר מדובר בחופה הממוקמת, כמו במקרה זה, גבוה יותר מהקהל.

 

השופטת הוסיפה, כי התובע עצמו ציין כי ביקש מהצלמים לצלם רק אותו ואת בת זוגו ולא לתעד אורחים ללא בני הזוג. "עוד יש לציין, כי מקרה בו היו הצלמים ממקמים עצמם מאחורי הקהל או בצידי החופה, באופן שחופת התובע ורעייתו לא היתה מתועדת לשביעות רצונם, או אז היה מופר ההסכם בין התובע והנתבע, לפיו ביקש התובע כמצוטט לעיל, כי הצלמים ימקדו עדשות מצלמותיהם על בני הזוג" כתבה השופטת.

 

עם זאת, נקבע כי יש להתחשב בעובדה כי היה על פוטו יהודה להבהיר לתובע לפני האירוע כי קיימת אפשרות להשבחת הצילום ע"י הוספת ציוד כגון "ארכובות" בתוספת תשלום, אך מאידך יש להתחשב גם בכך שמטענות הצדדים עולה כי בני הזוג ביקשו להוזיל את עלויות הצילום, ובכך שבני הזוג הלינו על שירותי הצילום טרם צפו כלל בתמונות ובסרט החתונה.

 

לפיכך נקבע, כי החתן אינו זכאי לכל פיצוי, ולעומת זאת יש לקבל את תביעת פוטו יהודה אשר הועמדה על 3,500 שקלים במקום 5,000 השקלים שסוכמו מלכתחילה, כך שבניכוי המקדמה, על התובע לשלם 2,800 שקלים ואגרה של 50 שקלים, כאשר לאחר ביצוע התשלום, יימסרו התמונות והסרט לידי התובע.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין "

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים