שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הפגנה בזמן נאום אובמה: "לא מוכנים להתאבד"

מאות התכנסו מול השגרירות האמריקנית בתל אביב במחאה על הדרישות של הנשיא האמריקני - ועטו חבל תלייה לצווארם

בעוד הנשיא ברק אובמה הציג גרסה מעודנת של חזונו למזרח התיכון בנאומו בפני קהל יהודי בוושינגטון, בתל אביב התכנסו לפנות ערב (יום א') מאות מפגינים מול השגרירות האמריקנית והבהירו לנשיא: "הישראלים לא מוכנים להתאבד".

 

ראש בראש בבית הלבן - הכותרות האחרונות:

הגיבו בעמוד הפייסבוק של ynet

 

כ-300 איש נטלו חלק במפגן המחאה שארגנה תנועת "ישראל שלי". הם אחזו חבלי תלייה בידיהם וסביב צווארם, וקראו: "אובמה, ישראל לא תתאבד". זאת, בתגובה לעקרונות שהציג הנשיא האמריקני בנאומו ביום חמישי ביחס למשא ומתן עם הפלסטינים, שהובילו לחילוקי דעות עמוקים בינו לראש הממשלה, בנימין נתניהו.


"דרישת אובמה הזויה וחסרת תקדים" (צילום: EDK תקשורת)

 

"כנראה שמר אובמה אינו יודע להבחין בין בני ברית לאויבים", אמר בהפגנה רפי טרבלסי, מראשי תנועת "ישראל שלי". "אני רוצה להזכיר לו שמדינת ישראל היא בת ברית של ארצות הברית, וכך הוא צריך לנהוג".

 

חברי התנועה ציינו כי החליטו לצאת במחאה נוכח "הדרישה ההזויה וחסרת התקדים של הנשיא האמריקני להעניק מדינה לחמאס, לארגון שתמך בגלוי באוסמה בן-לאדן, שחוסל לאחרונה בהוראתו הישירה של אובמה". לטענתם, דרישתו של אובמה משולה לדרישה מהישראלים להתאבד.


"אובמה אינו יודע להבחין בין בני ברית לאויבים" (צילום: EDK תקשורת)

 

"מיליוני פליטים שיצבאו על כפר סבא, יחד עם מסירת גוש נתב"ג וטילים שייפלו על אזור המרכז, הם דרישה שאין להציג לאף מדינה, בוודאי לא לידידה כמו ישראל", הדגישו הפעילים.

 "הישראלים מודיעים חד משמעית: יש בינינו המוכנים לוויתורים, יש כאלה שלא - להתאבד אף אחד לא יהיה מוכן".

 

גם הנשיא התייחס לקשר העמוק בין ישראל לארה"ב בנאומו היום בפני ועידת השדולה היהודית (איפא"ק), וניצל את ההזדמנות לתקן את הרושם שנוצר בעקבות דבריו בשבוע שעבר על חזרה לגבולות 67'. הוא הבהיר כי אמנם מדובר ב"נוסחה ידועה", אך על שני הצדדים לקבוע בעצמם היכן בדיוק יעבור הגבול, מה שיאפשר להם "לקחת בחשבון את השינויים בשטח שקרו ב-44 השנים האחרונות, כולל המציאות הדמוגרפית החדשה בשטח והצרכים של שני הצדדים".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הוא הביע הערכה לדברי הנשיא אובמה. "אני שותף לרצונו של הנשיא לקדם את השלום, ואני מעריך את מאמציו בעבר ובהווה להשגת מטרה זו", אמר נתניהו. "אני נחוש לפעול יחד עם הנשיא אובמה, כדי למצוא דרכים לחדש את המשא ומתן לשלום. השלום הוא צורך חיוני לכולנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא לקווי אושוויץ"
צילום: עופר עמרם
מפגינים מול השגרירות, היום
צילום: EDK תקשורת
אובמה ואוסמה בהפגנה בת"א
צילום: עופר עמרם
מומלצים