שתף קטע נבחר

בקרוב: פנקסי צ'קים עם כיתוב "למוטב בלבד"

התיקון הופך את המצב הקיים כך שהצ'קים "למוטב בלבד" שהונפקו עד כה רק לבקשת הלקוח נהפכים לברירת מחדל וסטנדרט, בעוד שקבלת הצ'קים הלא משורטטים תהיה רק לפי בקשת הלקוח

החל מתאריך ה-1 באוקטובר לקוחות הבנקים יקבלו פנקסי צ'קים משורטטים "למוטב בלבד" - אלא אם יבקשו להמשיך לקבל את הצ'קים מהסוג הקיים ללא שרטוט של שני קווים אלכסוניים.  

 

 

ועדת הכלכלה אישרה עניין זה היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית בתיקון לפקודת הבנקאות (שירות ללקוח) לפי הצעת ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו). 

 

בימים הקרובים יאושר סופית במליאת הכנסת החוק החדש והוא ייכנס לתוקף בעוד ארבעה חודשים, כיוון שהבנקים ביקשו פסק זמן להיערך למתכונת החדשה של הדפסת הצ'קים.

 

התיקון הופך בעצם את המצב הקיים כך שהצ'קים "למוטב בלבד" שהונפקו עד כה רק לבקשת הלקוח נהפכים לברירת מחדל וסטנדרט, בעוד שקבלת הצ'קים הלא משורטטים תהיה רק לפי בקשת הלקוח.

 

ח"כ קירשנבאום חזרה והדגישה היום את המניע לתיקון שיזמה אשר ימנע מהמוטב הרשום בצ'ק לגלגל אותו לידיים אחרות. בכך יזכו להגנה אותם צרכנים שאינם מודעים לסכנה האורבת להם במתן צ'קים לא משורטטים או אם שכחו לשרטט אותם בהיסח הדעת.

 

הסכנה אורבת בעיקר במקרים שבעל החשבון נתן מספר צ'קים דחויים תמורת מוצר או שירותים שרכש אבל לא קיבל אותם בעוד שהעוסק או נותן השירות גלגל את הצ'קים בינתיים לצד שלישי, שכן אם הלקוח ביטל את העסקה הוא מתקשה לבטל את הצ'קים שנמסרו לגורמים אשר אין לו שליטה עליהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים