שתף קטע נבחר

פגישת הרגעה: נתניהו שוחח עם סגן הנשיא ביידן

לפני נאומיו בוועידת איפא"ק ובקונגרס, נפגש ראש הממשלה עם סגן הנשיא האמריקני, ובהמשך עם הצוותים. הם לא מסרו הודעות לתקשורת

הפגישה שלפני הנאום. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (ב') בבית הלבן במשך כשעה וחצי עם סגן הנשיא ג'ו ביידן, שעות ספורות לפני נאומו בוועידת השדולה היהודית, איפא"ק. בשיחה עסקו השניים במתיחות בין נשיא ארצות-הברית ברק אובמה לבין ראש הממשלה, בעקבות נאום אובמה ותגובת נתניהו בבית הלבן ביום שישי, מתקיימת על רקע המאמצים להרגעת הרוחות.

 

נתניהו וביידן נועדו תחילה בארבע עיניים, ואחר כך הצטרפו הצוותים לדיונים. חזרה על הרגעים הלא-דיפלומטיים שלאחר פגישת אובמה ונתניהו בבית הלבן לא התרחשה, בגלל שהמנהיגים לא מסרו הפעם הודעות לתקשורת אחרי השיחה. תוצאותיה של הפגישה עם ביידן צפויות לבוא לידי ביטוי בשני נאומיו הקרובים של נתניהו - הלילה בוועידת איפא"ק ובפני הקונגרס, מחר.

 

בפגישה שוחחו ביידן ונתניהו על ההתפתחוית האחרונות במזרח התיכון, לרבות המלחמה בטרור והמאמצים לעצור את התחמשותה הגרעינית של איראן. הם דנו גם בדרכים להחיות את התהליך המדיני מול הפלסטינים.

 

אתמול, לפני הפגישה ורצף הנאומים, בחר נתניהו להעביר את הזמן בטיול בוושינגטון עם רעייתו שרה. מלשכת של נתניהו נמסר כי בהליכה, שנמשכה כשעה וחצי, צעדו ראש הממשלה ורעייתו בפארק רוזוולט בזמן השקיעה, ועברו באתרים היסטוריים. בתום הצעדה, שב ראש הממשלה לעיסוקיו המדיניים וקיים ב"בלייר האוס" - בית ההארחה הרשמי של הבית הלבן - התייעצויות וישיבות לקראת נאומיו.

 

ראש הממשלה הביע אתמול שביעות רצון מנאומו של אובמה, שהבהיר כי קווי 1967 יהיו הבסיס למשא ומתן בין ישראל והפלסטינים, תוך חילופי שטחים בהתאם לשינויים הדמוגרפיים שקרו ב-44 השנים האחרונות. אובמה, שנאם בוועידת איפא"ק, הציג עמדה מרוככת מעט מזו שהציג ביום חמישי האחרון בנאומו על המזרח התיכון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו וביידן, בפגישה קודמת
צילום:AFP
מומלצים