שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בשבוע הבא: תורמים דם וחותמים אדי ביום אחד

  1,117 חולים ממתינים בישראל להשתלת איברים. בשבוע הבא ייערך לראשונה "יום הצלת חיים ארצי" שמטרתו למלא את המאגרים מצילי החיים. ביום המיוחד, מיסודה של קרן רוטשילד, המרכז הלאומי להשתלות, מד"א ו-ynet, ניתן יהיה לתרום דם ולחתום על כרטיס אדי בעשרות מוקדים ברחבי הארץ

  ממלאים את מאגרי החיים של ישראל ביום הצלת חיים ארצי: ב2.6 (יום ה') יתקיים יום הצלת חיים ארצי ביוזמת ארגון שגרירי רוטשילד מיסודה של קרן רוטשילד קיסריה, בשיתוף עם המרכז הלאומי להשתלות של משרד הבריאות מד"א ו-ynet. במהלך היום ניתן יהיה לתרום מנות דם ולחתום על כרטיסי אדי לתרומות איברים בכל רחבי הארץ.

   

   

  שיעור ההיענות לתרומת איברים: נמוך מ-50%

  ארגון שגרירי רוטשילד מייסד לראשונה את יום הצלת החיים הארצי, במטרה שיהפוך למסורת רבת שנים. השנה יתקיים היום המיוחד להצלת חיים ב-2.6 (יום ה') משעות הבוקר ובמהלך כל שעות היום תחת הסיסמא: "ממלאים את מאגרי החיים של ישראל". יום הצלת החיים יתמקד השנה בהחתמת כרטיסי אדי ובהגברת המודעות לתרומת אברים. יחד עם זאת, בחלק מהמוקדים יהיה ניתן לתרום מנות לבנק הדם. שגרירי רוטשילד, שיובילו את הפעילות ביום הצלת החיים, יאיישו 32 מוקדי התרמה בכל רחבי הארץ, מקריית שמונה בצפון ועד באר שבע בדרום. בנוסף לכך יפתחו גם 10 תחנות עם ניידות לתרומת דם של מד"א.

   

  השנה הוחלט להתמקד בהחתמת כרטיסי אדי מאחר והמחסור בתרומות אברים הולך וגובר עם השנים. בשנים האחרונות יש עלייה מתמדת ברשימת הממתינים להשתלת איברים, ובישראל ממתינים כיום 1,117 חולים בתור להשתלה. יחד עם זאת, בישראל שיעור ההיענות לתרומת אברים נמוך מ-50%, וזאת לעומת מדינות המערב, בהן אחוז ההיענות נע בין 50% ל-70%. במדינות מסוימות, כדוגמת ספרד, האחוזים גבוהים אף יותר. בנוסף, רק 10% מהציבור בישראל חתום על כרטיס אדי.

   

  יום הצלת החיים הארצי הינו הפעם הראשונה בה נערכת התרמה ארצית רחבת היקף עבור המרכז הלאומי להשתלות של משרד הבריאות ומד"א, במקביל ובשיתוף פעולה מלא. מטרתו של יום זה היא להגביר את המודעות להצלת חיים על ידי תרומות, ובעיקר על מנת למלא את המאגרים מצילי החיים של ישראל.

   

  "תרומה מצילת חיים היא התרומה החברתית הגדולה ביותר"

  ארגון שגרירי רוטשילד, מיסודה של קרן רוטשילד קיסריה, הוקם במטרה להכשיר דור עתיד של מנהיגים עסקיים וציבוריים עם אחריות חברתית. בארגון חברים סטודנטים הלומדים במוסדות אקדמיים בפריסה ארצית, שנבחרו לאחר תהליך מיון קפדני וזוכים לתוכנית הכשרה לפיתוח אישי ומקצועי, מלגת לימודים מלאה וניסיון בייזום והובלה של פרויקטים חברתיים ברמה הארצית והמוניציפלית.

   

  "תרומות מצילות חיים כמו תרומות איברים, דם , ומח עצם, הן התרומה החברתית הגדולה והנאצלת ביותר שיכול לתת אדם בודד לחברה", אומר ארז רואימי, מנהל ארגון שגרירי רוטשילד. "אנו רואים בייסוד של יום ייחודי להצלת חיים כהתחלה של מהלך ארצי, שיחבר אליו יותר ויותר ארגונים ופרטים, כך שיהפוך תוך מספר שנים ליום המרכזי המאפשר לאסוף משאבי חיים מרביים ויהפוך למסורת".

   

  "אנחנו מברכים על היוזמה הנפלאה הזאת", מוסיפה דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות. "הפרויקט יאפשר לכל עם ישראל נגישות רחבה לחתום על כרטיס אדי, במיוחד עכשיו כשנקבע חוק כי מי שברשותו כרטיס אדי וחלילה יזדקק להשתלה יהיה קודם בתור. חתימה על כרטיס אדי מקלה על המשפחה לקבל החלטה לתרום איברים ובכך להציל חיים".

   

  למיקום מוקדי ההחתמה ניתן להיכנס לדף "יום הצלת חיים " בפייסבוק או לחייג למוקד אדי 6262*


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כרטיס אדי לתרומת איברים. רק 10% מהישראלים חתמו
  "יאפשר נגישות רחבה לחתום על כרטיס אדי" דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים