שתף קטע נבחר

בדקנו: אילו אפליקציות מציעות קופ"ח להריון שלך?

עוד לפני שהתינוק נולד, תוכלי להשוויץ בתמונות האולטראסאונד שלו בפייסבוק. קופות החולים בארץ פיתחו שלל אפליקציות וכלים לאייפון וברשתות החברתיות כדי שתדעי מה עובר על העובר שלך בכל רגע ולא תפספסי אף בדיקה. בדקנו מה הן מציעות

הם לא יקלו את הצרבות, הבחילות, הכאבים או העייפות, אבל הם עשויים להעביר את חוויית ההריון קצת יותר בכיף: קופות החולים מפתחות אפליקציות ואתרים ייעודיים לנשים ההרות. מה אפשר לעשות בפייסבוק, בנייד או ברשת בזמן הזה? בינתיים, בעיקר לקבל מידע כללי מהסוג שיש בכל ספר הדרכה, אבל באופן מפולח לפי שבוע ההריון.

 

מעקב הריון באייפון

הקופה היחידה שבה הטכנולוגיה החדשה מחליפה את ה"טופסולוגיה" היא מכבי, שמציעה לבעלות האייפון שבינינו אפשרות להמיר את פנקס מעקב ההריון במסך הנייד.

 

מכבי היא הראשונה שהשיקה אפליקציה לאייפון המאפשרת לעקוב אחרי שלבי ההריון בסנכרון עם התיק הרפואי של האישה ההרה.

 

בעתיד הקרוב צפוי שהאפליקציה תחליף את פנקס מעקב ההריון וניתן יהיה לשלוף ממנה את כל הבדיקות הרלוונטיות (גובה, משקל, לחץ דם, בדיקות דם ושתן), תוצאות בדיקות אולטראסאונד, בדיקות גנטיות ועוד.

 

האפליקציה מספקת תזכורות לבדיקות שהאישה צריכה לערוך, והבדיקות עצמן מתווספות אוטומטית ליומן. האפליקציה מתחברת גם למכבי אונליין בסלולרי, כך שניתן להזמין באמצעותה תורים לבדיקות.

 

בנוסף למידע האישי, מכילה האפליקציה פירוט כללי על התפתחות העובר והשינויים הפיזיולוגיים החלים אצל האם, בשילוב תמונות הממחישות את התפתחות העובר ברחם מדי שבוע, תיאור הבדיקות הרלוונטיות לשלב ההריון וקישור לזכויות השונות המגיעות למבוטחות מכבי ההרות.

 

הגיגים ותמונות בלחיצת כפתור

לצד המידע, תכיל האפליקציה גם יומן חוויות אישי שיאפשר למבוטחת להזין חוויות שונות מההריון - פוסטים, הגיגים ותמונות, שאפשר יהיה לשתף בפייסבוק או באימייל בלחיצת כפתור. הקופות הגדולות, כללית ומכבי, מזמינות אותנו לשתף במידע ולהשוויץ בצילומי האולטראסאונד הפרטיים בפייסבוק.  

  

בהורדת האפליקציה יש להזין תעודת זהות, והיא ניתנת להורדה רק לנשים מבוטחות מכבי. 

 

באתר מכבי באינטרנט יש קטגוריה בנושא הריון ולידה שבה מידע כללי, מידע על מראה העובר, מה מותר ואסור בהריון, בדיקות מומלצות לפי שבוע ההריון ומידע על הזכויות למבוטחות.   


תחליף את פנקס המעקב. האפליקציה של מכבי

 

קבוצה להריוניות בפייסבוק

בכללית מפגיזים את ההרות במידע בפייסבוק, באתר, באפליקציה על שולחן העבודה ובניוזלטר שמגיע ישירות למייל. בכולם נמסר כמעט אותו מידע. לאחרונה פתחו בכללית קבוצה בפייסבוק תחת השם "גולשות בשביל 2", הנמצאת בעמוד "הריון והורות" של הכללית בפייסבוק ופתוח למבוטחות כל הקופות.

 

פרט להעברת מידע ושיתוף בין הנשים בקבוצה, ניתן לקבל מידע כללי לפי שבוע ההריון: הסברים על מה עובר עליך ועל העובר, צפייה בפרק מתוך סדרת הווידאו "40 שבועות", טיפ שבועי בווידאו מאת מומחי כללית, הדמיה מרגשת של העובר באותו שבוע ורשימת הבדיקות המומלצות.

 

בדף הפייסבוק מרוכזים עבור הגולשת שירותי כללית הרלוונטיים להריון וכלים נבחרים מאתר הכללית. בנוסף, ניתן ליצור "פרופיל הריוני" ולהציג בו את מצב הרוח היומי, לציין מזון שאליו התעורר בדיוק חשק ולהעלות תמונות.

 

את אותו מידע ניתן לקבל גם על שולחן העבודה במחשב, באמצעות אפליקציה בשם my baby שמזכירה בכל הדלקת מחשב באיזה שבוע את נמצאת, לצפות בטיפ שבועי ובסרטונים, לקבל מידע על הבדיקות הרלוונטיות, לשמוע מוזיקה מרגיעה ולדעת "מה עובר על העובר".

 

מידע דומה מגיע בניוזלטר שבועי המתאים גם לנשים לאחר לידה וכולל טיפים לטיפול ברך הנולד וקישורים לכתבות רלוונטיות על הריון ולידה באתר הכללית. ההרשמה לניוזלטר מתבצעת באתר כללית, ופתוחה חינם ללקוחות כל הקופות.

 

פרט לכך, בערוץ הריון ולידה באתר האינטרנט של הכללית ניתן לקרוא חומר בבלוגים, להיעזר בסרטונים ובמדריכים שונים ולהשתמש במחשבוני הריון.

  


מידע על ההריון בכל כניסה לאתר. ערוץ הריון בלאומית

 

בלאומית, ערוץ המידע העיקרי להרות נמצא באינטרנט: בהזנת שבוע ההריון של המבוטחת היא תקבל בכל כניסה לאתר מידע כללי על שבוע ההריון שלה, על בדיקות שיש לערוך וטיפים שונים.

 

בנוסף פועלים באתר בלוגים מושקעים בנושאי תזונה והנקה, גדילה חווייתית, הריון ולידה.


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיפ שבועי ומוזיקה מרגיעה. my baby של כללית
צילום: צילום מסך
מומלצים