שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  האלופה הראשונה בצה"ל: 'נערכים לאתגר הגדול'

  תת-אלוף אורנה ברביבאי, שתקודם בקרוב לדרגת אלוף, אמרה הבוקר: "אני מאוד שמחה ונרגשת". בעלה הוסיף: "אנחנו מאוד מרוצים מהמינוי וגאים בה מאוד". השכנים: "זו גאווה גדולה לגדרה". גם הנשיא שמעון פרס בירך: כל הכבוד לך

  האשה שעשתה היסטוריה בצה"ל נערכת לתפקיד החדש: תת-אלוף אורנה ברביבאי שתועלה לדרגת אלוף ותמונה לתפקיד ראש אכ"א, אמרה הבוקר (יום ו'): "אני מאוד שמחה ונרגשת היום. אנחנו נערכים לקראת האתגר הגדול".

   

  בבית משפחת ברביבאי בגדרה לא הסתירו את ההתרגשות הגדולה. בעלה של ברביבאי אמר הבוקר: "אנחנו מאוד שמחים ומרוצים מהמינוי וגאים בה מאוד". גם בנה הקטן הצטרף לדברים.

   

  תא"ל ברביבאי, הבוקר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  תת-אלוף ברביבאי (49), המכהנת כיום כראש מטה אגף כוח אדם בצה"ל, תחליף את האלוף אבי זמיר, שמסיים את שירותו, בתפקיד ראש האגף.

   במסגרת סבב המינויים, יועלה תת-אלוף אייל אייזנברג לדרגת אלוף ויפקד על פיקוד העורף. אלוף יאיר גולן ישמש כאלוף פיקוד הצפון.

   

  נשיא המדינה, שמעון פרס, הצטרף הבוקר לשורה הארוכה של המברכים. מלשכת הנשיא אמרו כי פרס התקשר באופן אישי וביקש לברך אותה ולאחל לה הצלחה בתפקידה החדש כראש אכ"א. הנשיא ציין כי ההחלטה למנות אלופה ראשונה בצה"ל היא החלטה חשובה בקידום מעמד האשה בישראל והוא מברך על כך את הרמטכ"ל ואת שר הביטחון.

   

  לתל-אלוף ברביבאי אמר הנשיא פרס: "קיבלת את תפקידך בזכות ולא בחסד, מאחר שאת כל התפקידים אותם מילאת בשורות צה"ל עשית ברמה ובהצלחה הגבוהות ביותר". הנשיא הדגיש בשיחתם: "את נושאת אחריות כבדה על הכתפיים ואני בטוח שתנחלי הצלחה בתפקידך ותשמשי דוגמה טובה לעוד נשים רבות שיבקשו ללכת בעקבותיך".

  "אני מאוד שמחה ונרגשת היום". תא"ל ברביבאי הבוקר (צילום: בן קלמר)

   

  השכנים התרגשו: "אולי תהיה לנו פעם רמטכ"לית"

  התרגשות אחזה הבוקר גם בשכניה של ברביבאי. שכן אחר שעבר עם רכבו סיפר: "אני גר כאן כמה שנים, ומעולם לא ידעתי שהיא גרה כאן. זה מוכיח כמה היא צנועה". שכן אחר הוסיף: "זו גאווה לשכונה ולגדרה כולה, אני מאחל לה בהצלחה בתפקיד החדש".

   

  יעל גל סיפרה: "בכלל לא ידעתי שאשה כל-כך מצליחה גרה ממש כמה בתים ממני. כל השכנים כאן ביחסים חמים וידידותיים, ככה שאין לי ספק שימשיך להיות כאן נחמד מאוד". היה לה מה לומר גם על הדוגמה שנותנת מעתה ברביבאי: "אני גאה שיש לי בשכונה כזו אשה שגורמת לנשים אחרות להרגיש טוב. אני מאמינה שצריכות להיות עוד הרבה נשים בתפקידים כאלה, ואין לי ספק שהיא תעשה את התפקיד לא פחות טוב מכל גבר, ותביא גאווה לגדרה כולה".

   

  בעלת חנות בקרבת ביתה של ברביבאי הוסיפה: " לא ידעתי שהיא גרה בכלל בגדרה, ועוד ממש כאן בשכונה. זה נפלא. בתור קצינה לשעבר ומפקדת של אליס מילר, שבעקבותיה 6 טייסות סיימו קורס טייס, אני מקווה שגם אורנה תביא לכך שיהיו אחריה עוד אלופות רבות. מי יודע, אולי נקבל אפילו רמטכ"לית בעתיד".

   

  עדי טוויטו, עובד מחלקת התחזוקה של העירייה, שעובר כל בוקר עם רכב הניקוי ברחוב של האלופה המיועדת, אמר: "לא ידעתי שכאן היא מתגוררת, אבל אני שמח שיש לנו אלופה. כן ירבו. נדאג שיהיה לה נעים לצאת החוצה כל בוקר לרחוב מטופח ונקי".

   

  גנץ העדיף קצין אחר?

  לברביבאי יש שלושה ילדים, ובתה השנייה משרתת אף היא בצה"ל בשירות קבע. "האלופה הראשונה" צמחה במערך משאבי האנוש בצה"ל, ומילאה שורה של תפקידים בכירים. בשנים האחרונות הייתה קצינת השלישות הראשית וראש חטיבת כוח אדם בזרוע היבשה.

   

  אבל לצד השמחה, כבר עלו אמש גם קולות ביקורתיים בכל הנוגע למינוי ולהליך שקדם לו. אף ששר הביטחון והרמטכ"ל מציגים כלפי חוץ קו אחיד בנושא, סיפרו גורמים המעורים בתהליך כי הרמטכ"ל גנץ נטה לבחור קצין ממערך השדה לתפקיד, ואף

   הצביע על כמה מועמדים שסיימו באחרונה תפקידים של מפקדי אוגדות. בטווח, התקבלו רמזים מכיוונו של שר הביטחון, אהוד ברק, לפיהם הוא מעוניין בקידום אשה לדרגת אלוף.

   

  בסופו של דבר המליץ גנץ על מינוי ברביבאי, וברק אישר אותו. בקרב מי שפחות מתלהב מהמינוי, ניתן היה לשמוע אמש ביקורת על כך שנוצר מצב שבו לראשונה מתמנים לתפקיד ראש אכ"א זה אחרי זה שני קצינים מתוך התחום ולא מקרב מערך השדה. "דווקא קצינים שהגיעו מבחוץ היו אנשי בשורה, וידעו להוביל מהלכים משמעותיים יותר מאשר אנשי משאבי אנוש", אמר אחד המבקרים, "יש תחושה שהמינוי לא נובע רק ממניעים מקצועיים טהורים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תא"ל ברביבאי. בקרוב ראש אכ"א
  צילום: בן קלמר
  הבעל הגאה. "מאוד שמחים"
  צילום: בן קלמר
  מומלצים