שתף קטע נבחר

אירועי הגאווה: תל אביב נערכת לגל תיירות ורוד

5,000 תיירים יגיעו השבוע לאירועי הגאווה בעיר ששיאם במצעד ב-10 ביוני. מדובר בעלייה של כ-25 אחוז בתיירים הגאים בהשוואה לאשתקד. ההכנסות הצפויות לעיר: כ-7.5 מיליון דולר

כחמשת אלפים תיירים ובהם גם עיתונאים מהעיתונות הגאה באירופה וסוכני נסיעות העוסקים בתיירות הוורודה, יגיעו בימים אלה לתל אביב כדי להשתתף באירועי שבוע הגאווה ששיאם במצעד הגאווה שיתקיים ביום שישי, ה-10 ביוני.

 

מדובר בעלייה של כ-25 אחוז בהשוואה למספר התיירים שהגיעו לאירועי 

שבוע הגאווה בשנה שעברה. לדברי מנכ"ל התאחדות המלונות בתל אביב, אלי זיו, "לקראת מצעד הגאווה מורגש ביקוש במלונות מצד סוכנים ולקוחות פרטיים יותר מאשר בשנים הקודמות. לעיר יגיעו קבוצות מספרד וגרמניה וכן תיירים רבים מהולנד, צרפת, אנגליה ואפילו ברזיל. אין לי ספק שהשנה תורגש בתל אביב נוכחות גבוהה של תיירים גאים מאשר בשנים שעברו".

 

מחרתיים (ג') יושק הקמפיין התל אביבי לעידוד התיירות הגאה 2011 תחת הכותרת: Tel Aviv Gay Vibe, והעיר נערכת לקליטתם של התיירים שישתתפו בעשרות אירועים ומסיבות. בין השאר תועמד לרשות התיירים, לראשונה, עמדת מידע תיירותי בחוף הילטון (חוף המזוהה עם הקהילה ההומו-לסבית), תושק אפליקציית אייפון עם מידע לתיירים הגאים, אתר אינטרנט חדש המרכז את כלל הפעילויות האטרקטיביות של תל אביב וכן יתקיימו אירועים רבים יעודיים, כולל סיורים מודרכים "ורודים" ומסיבות "ברוכים הבאים".


כ-25 אחוז עלייה בתיירים גאים לעומת אשתקד. גייז בת"א (צילום: איתן טל)

 

לדברי שי דויטש, מנהל הקמפיין מטעם האגודה ההומו-לסבית ושגריר ארגון התיירות הגאה, יש ביקוש חסר תקדים שנובע, בין השאר, משיווק וקידום תל אביב כיעד גאה. זאת בתמיכת עמותת התיירות של תל אביב ומשרד התיירות. "קיבלנו דיווחים מבתי מלון, בתי הארחה ומשכירי חדרים (B&B) על כמויות אדירות של תיירים שמגיעים לעיר, ויש גם ביקוש רב לכרטיס ההנחות לתיירים הגאים.

 

"במקביל גם מארגני האירועים השונים, בתיאום עם האגודה, החלו במכירה מוקדמת של כרטיסים לאירועים תוך שימוש באתרי קניית כרטיסים בינלאומיים

ידועים. על פי סקר שנעשה בשנה שעברה כל תייר גאה תורם כ-1,500 דולרים לכלכלת העיר, וצפי ההכנסות לתעשיית התיירות ושירותים תמוכים מתיירות נאמד בשבעה מיליון דולר וחצי."

 

יניב ויצמן, חבר מועצת עירית תל אביב ויועץ ראש העיר לענייני הקהילה הגאה, מציין כי מרבית התיירים הגאים מגיעים בשנים האחרונות מגרמניה, הולנד, אנגליה וארה"ב. "בשבוע הגאווה נארח עיתונאים ועורכים מכלי תקשורת ורודה ברחבי העולם לצד סוכני נסיעות ייעודיים. זאת על מנת להרחיב את מסגרת התיירות הגאה לתל אביב לארצות נוספות". לדבריו, כל הגופים האמונים על התיירות בתל אביב הבינו את הפוטנצאל העצום בקידום תיירות גאה, הן בתמיכה והן בתקציבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העיר לובשת ורוד. מתוך הקמפיין "Tel Aviv Gay Vibe"
צילום: איתן טל
מומלצים