שתף קטע נבחר

הכי חסכונית: טסלה רודסטר חשמלית

הממשל האמריקני קבע כי הרודסטר החשמלית היא המכונית החסכונית ביותר בארה"ב, וחסכונית אף יותר מניסאן ליף. הציון שהשיגה משקף צריכת דלק של 47.3 ק"מ לליטר

מכונית חשמלית - הכי חסכונית בדלק. הסוכנות האמריקנית להגנת הסביבה (EPA) קובע כי טסלה רודסטר החשמלית היא המכונית החסכונית ביותר הנמכרת כיום בארה"ב. כך מדווח האתר "אוטו-בלוג גרין". בסוכנות מציינים כי הרודסטר החשמלית משיגה ציון המשקף צריכת דלק של 47.3 ק"מ לליטר (111 מייל לגאלון).

 

הציון שמפרסמת הסוכנות לכל מכונית חדשה, מבוסס על חישוב עלות הדלק השנתית ופליטת המזהמים. במקרה של הרודסטר, שאינה פולטת מזהמים, חושבה עלות צריכת החשמל השנתית. ראוי להזכיר כי ניסאן ליף החשמלית קיבלה ציון המקביל לצריכת דלק של 42.2 ק"מ לליטר.

  

 

טסלה גם יכולה כעת ליהנות מקביעת הסוכנות בעניין טווח הנסיעה של הרודסטר החשמלית: 392 ק"מ בין טעינות - זהה לנתון הרשמי של היצרנית. במקרה של ניסאן ליף, קבעו ב-EPA כי טווח הנסיעה הריאלי עומד על 117 ק"מ בין טעינות, לעומת 160 ק"מ על-פי היצרנית.

 

טסלה צפויה להפסיק את ייצור הרודסטר בדצמבר הקרוב, לקראת השקתו של דגם ה-S סדאן. בטסלה מעוניינים להיכנס לפלח שוק גדול יותר, ובעתיד מתכננים גם לייצר רכב פנאי - דגם X - שיושק כנראה ב-2014. טסלה גם החלה לספק לדיימלר - המחזיקה במניות ביצרנית הקטנה - רכיבים מיחידת ההנעה החשמלית, והיא משתפת פעולה גם עם טויוטה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים