שתף קטע נבחר

הבינלאומי: זינוק של 42% ברווח - 183 מיליון שקל

הוצאות השכר בבנק הגיעו ברבעון הראשון ל-447 מיליון שקל, עליה של 16.7%. סך העמלות שגבה הבנק ברבעון: 369 מיליון שקל. התשואה על ההון הסתכמה ב-13.5% לעומת 8.5% ברבעון המקביל אשתקד

הבנק הבינלאומי פירסם הבוקר (ג') את הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2011 מהם עולה כי הרווח הנקי ברבעון הראשון של השנה עמד על 183 מיליון שקל, זינוק של כ-42% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. 

 

 

סך העמלות שגבה הבנק ברבעון, עומד על 369 מיליון שקל, עליה של 2.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. התשואה על ההון ברבעון הראשון היתה גבוהה ועמדה על 13.5% (בחישוב שנתי) בהשווה ל-8.5% ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח מפעולות מימון עלה ב-4.2% ל-596 מיליון שקל, כמו כן נרשמה ירידה בהוצאות בגין הפסדי אשראי של 56 מיליון שקל. סך הלוואות המשכנתא שהעמיד הבנק ברבעון עמד על 991 מיליון שקל, עליה של 16.4% בהשוואה לרבעון המקביל.

 

ההפרשה בגין הפסדי אשראי הסתכמה בהכנסה של 36 מיליון שקל, בהשוואה להוצאה בסך של 20 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. סכום הכנסה זה נובע מגביית חובות ומשינוי רישום כתוצאה מהוראת חובות פגומים לפיה נרשמה ירידה של 22 מיליון שקל מגבית ריבית על חובות בעייתיים שכלולה ברווח המימוני.

 

מינויים חדשים בבנק

הוצאות השכר בבנק הגיעו ברבעון הראשון ל - 447 מיליון שקל המבטאים עליה של 16.7% בהשוואה לרבעון המקביל ב 2010.

 

מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק ציינה כי "קבוצת הבינלאומי ממשיכה בתוואי של התייעלות וצמיחה תוך חיזוק הפעילות בענפי הקמעונאות – הן בחברות הבנות שהציגו צמיחה נאה בתוצאותיהן והן בחברה האם; וכן חיזוק הפעילות הפרטית והמסחרית.

 

"מגמות אלה תורמות גם לפיזור הסיכון ולגיוון מקורות ההכנסה. עם השלמת מהלך הגיבוש הקבוצתי ניכרת מגמת התייעלות, כאשר הרבעון ניכרת ירידה של כ-24 מיליון שקל בהוצאות האחרות. איתנות הקבוצה ניכרת גם באיכות תיק האשראי,שמתבטאת בהפרשות נמוכות לאורך זמן".

 

הבנק הודיע הבוקר על שני מינויים בכירים בקבוצה. ניצן נחמן (47) מונה לסמנכ"ל ולראש החטיבה החשבונאית. נחמן, שכיום מכהן כמשנה וממלא מקום מנכ"ל בנק ירושלים, יחליף בבינלאומי את מיכל עבאדי בויאנג'ו, החשבת הכללית החדשה.

 

במקביל, מונה יעקב שורי 59) לתפקיד מנכ"ל בנק מסד. בתפקידו האחרון כיהן שורי כמנהל המחלקה המסחרית-עסקית בחטיבה העסקית בבנק הבינלאומי. הוא יחליף את קובי מלכין, שמונה לראש החטיבה הקמעונאית בבינלאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל הבנק הבינלאומי סמדר ברבר-צדיק
צילום: דן לב
מומלצים