שתף קטע נבחר

נהג הואשם בגרימת מותו של האופנוען טל שביט

חיים בר עם הואשם כי גרם למותו של כתב הרכב הדו-גלגלי של ynet לאחר שהסיט את רכבו במהירות "לא סבירה" סמוך לאי תנועה ליד צומת מורשה. בגיליונו 26 הרשעות תעבורה קודמות, שמונה מהן בגין נהיגה במהירות מופרזת

חיים בר עם, תושב רמת-גן בן 60, הואשם היום (ג') בגרימת מותו ברשלנות של העיתונאי טל שביט בתאונת דרכים. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לתעבורה בתל-אביב גם לפסול את רישיון הנהיגה שלו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

 

מכתב האישום שהוגש על-ידי עו"ד צחי הבדלי מפרקליטות מחוז תל-אביב עולה, כי לפני כשלושה חודשים נהג בר עם ברכבו בכביש 5, סמוך לאצטדיון הטניס ברמת השרון. במהלך הנסיעה הוא שמע רעש מגלגל רכבו ועצר פעמיים בשולי הכביש, אך בסופו של דבר החליט לא לצאת מרכבו.

 

בפעם השנייה שעצר את רכבו, סמוך למחלף מורשה, הוא נעמד על אי תנועה ולא הבחין באופנוע של טל שביט, שרכב בנתיב השמאלי בדרך. "הנאשם הסיט את רכבו בצורה חדה משול ימין של הדרך לכיוון אי התנועה", וכתוצאה התנגשו השניים סמוך לאי התנועה. בכתב האישום נכתב כי שביט הועף על גבי שמשת הרכב והוטל על אי התנועה. שביט, ששימש ככתב הרכב הדו-גלגלי של ynet, נפגע אנושות ותוך זמן קצר נקבע מותו במקום.

 

בכתב האישום נטען כי בר עם "ביצע סטיית רכב מסוכנת תוך שהוא חוצה שני נתיבים, במהירות שאינה סבירה לתנאי הדרך, בחוסר זהירות ושלא בבטחה, כאשר הדבר מהווה סיכון למשתמשים בדרך". בכך טענה הפרקליטות, גרם למותו ברשלנות של שביט.

הוא גם ביקש לעצור את רכבו על אי תנועה בניגוד לחוק.

 

פרט לכתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה לפסול את רישיונו של הנהג עד תום ההליכים. "אופן נהיגתו של המשיב, רשלנותו הגבוהה שבאה לידי ביטוי, בין השאר, בחציית שני נתיבי נסיעה מהירים, בצורה חדה, חסרת זהירות, בצהרי היום - כל זאת מבלי שהבחין כלל במנוח ולא בלם את רכבו, יש בכל אלו להעיד כי המשך נהיגתו מהווה סכנה לציבור המשתמשים בדרך". נכתב בבקשה.

 

בבקשה טענה הפרקליטות כי קיימות ראיות לכאורה לביצוע העבירה, וכי לנהג 26 הרשעות תעבורה קודמות, ביניהן 8 הרשעות בגין נהיגה מופרזת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חצה שני נתיבים ופגע באופנוען
צילום: עופר עמרם
טל שביט ז"ל
צילום: רונן טופלברג
מומלצים