שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מנכ"ל מירס: הכישלון של חזי בצלאל היה צפוי
  אברשה בורשטין לא הופתע כשחזי בצלאל לא הצליח להעמיד את הערבות במכרז הסלולר. בראיון ל"מושכים בחוטים" הוא אומר: "גם כשמירס היתה בתהליך מכירה, בצלאל, שהיה אחד המועמדים, לא הצליח להעמיד ערבות", ומבטיח לצרכנים: 8 אג' לדקת שיחה תוך 5 שנים

  האם ביטול זכייתה של אקספון במכרז תדרי הסלולר  היתה כרוניקה של כישלון ידוע מראש? מנכ"ל מירס אברשה בורשטין, התראיין היום (ג') לתוכנית "המושכים בחוטים", המשודרת בטלוויזיה החינוכית וב-HOT בידור ישראלי ואמר כי צפה שחזי בצלאל, הבעלים של מרתון מובייל, לא יצליח להעמיד את הערבות לה התחייב במסגרת הזכייה במכרז. התוכנית, בהגשת ניב רסקין, תשודר בעוד שבועיים.

   

  בורשטין מצהיר בראיון, שמובא לראשונה ב-ynet: "אני לא הופתעתי. לצערי כבר ב-2009, כשמירס הייתה בתהליך של מכירה, חזי בצלאל שהיה אחד המועמדים, לא הצליח להעמיד ערבות (במאבק מול פטריק דרהי), ואני חושב שזה היה צריך להוות אזהרה אדומה עבור משרד התקשורת, שאישרו אותו". 

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  רסקין: כשניגשת למכרז, הרגשת שעלולות להיות בעיות עם החברה הזו גם אם היא תזכה?

   

  בורשטין: "כשמסתכלים על הצד העסקי, על היכולת לממש בתוך השוק הרווי, להרים אופרציה כזו, כבר אז הבנתי שזה לא יהיה".

   

  רסקין: אז למה הוא רץ למכרזים כאלו?

   

  בורשטין: "אני חושב שזה נבע מהרצון שלו לקבוע פה כמה דברים. עובדה שהוא קנה את 018 אקספון וניסה להכנס פה לשוק.. אולי יש לו תוכניות שאני לא מכיר. אבל כשהוא נכנס ונותן התחייבות של למעלה מ-700 מיליון שקל, הוא לא מבין שהוא לא שחקן בסדרי הגודל האלו.

   

  "אני חושב שאחרי שהמכרז הסתיים והמחיר היה 700, הוא היה צריך לומר: 'אני לא יכול לעמוד בדבר הזה', ואז הוא היה יוצא הרבה יותר מכובד מאשר בצורה שבה התגלגל הנושא הזה.

   

  "זה לא רק ה-700 מיליון שקל הללו לצורך הערבות, צריך להקים פה רשת, לבנות תשתיות, להקים אופרציה, אנשים, כשהבנק בא לתת את הערבות הוא מסתכל על כל המכלול ואומר – מאיפה אני אתן לו עכשיו שני מיליארד שקל לעניין הזה".

   

  רסקין: זה לא משהו שבודקים מראש?

   

  בורשטין: "כנראה שהוא חשב שיש לו את ההון העצמי הזה, אחרת המשרד לא היה נותן לו לעבור לשלב הבא"

   

  המפעיל הרביעי יביא את המהפיכה. החמישי יגיע רק ל-4%-5%

  מירס, של פטריק דרהי, היתה הזוכה השנייה במכרז, שאמור להביא להקמת שתי חברות סלולר נוספות בישראל, ובניגוד למרתון, אנשיה הצליחו להפקיד ערבות בסך 705 מיליון שקל. ועדת המכרזים של משרד התקשורת החליטה כי מרתון מובייל (018 אקספון), תוחלף על-ידי המתמודדת שהגיעה שלישית במכרז: קבוצת סלקט, של מייקל גלפנד ולואיס מייברג האמריקנים, ושוקי גלייטמן הישראלי. בורשטין חושב שהליך ההחלפה הזה היה הוגן, משום שסלקט יתבקשו להפקיד ערבות בסכום זהה לסכום שגייסה מירס: 705 מיליון שקל.

   

  "לא נדרוש, הפחתה", אמר בורשטיין. "גם סלקט נכנסים ברמה של ה-700, זה לא מה שמשנה את התמונה, צריך לתת לסלקט את ארבעים וחמישה הימים, ולראות שהם מביאים את הדברים".

   

  רסקין: יש מקום לחמישה מפעילים סלולריים?

   

  בורשטין: "לארבעה מפעילים כן, המפעיל הרביעי צריך להיות אחד כזה שיודע לחולל את השינוי בשוק. לעשות את המהפכה. אבל אם חמישה – שעם ישראל יבורך".

   

  רסקין: מה יקרה לחמישי בתפיסה הכלכלית שלך?

   

  בורשטין: "אני חושב שהוא יוכל לקחת כ-4%-5%".

   

  רסקין: סלקום בזמנו הציעו 8 אגורות לדקה. אלו מספרים ריאליים היום?

   

  בורשטין: "בעידן הנוכחי כן. אם הרגולטור הוריד את דמי הקישורית ל-7 אגורות וזה ירד ל-5 אגורות, אני מניח שעוד 5 שנים נהיה בסביבה של המחיר הזה".

   

  רסקין: אם היום אני רוצה סמרטפון, אתה אומר לי - חכה?

   

  בורשטין: "חכה".

   

  רסקין: יהיו סמרטפונים חינם?

   

  בורשטין: "יש סמרטפונים יותר זולים ... כן".

   

  רסקין: איך תשכנע אותי שהיום אתה מוכר משהו אחר, מעבר למחיר? כי היום מבחינה מיתוגית מירס נתפסת כמו ווקי טוקי.

   

  בורשטין: "אנחנו מודעים לעניין שמבחינת מיתוג מירס, אנחנו בתחום הווקי טוקי. נצטרך לבוא עם משהו יותר פרש.. חושבים על זה. נמתג את השרות מחדש בצורה שונה ממה שאתה מכיר".

   

  רסקין: אולי גם שם אחר?

   

  בורשטין:"יכול להיות".

   

  ממרתון מובייל נמסר בתגובה: "הדברים אינם ראויים לתגובה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  אברשה בורשטין. "אין מקום לחמישה מפעילים"
  חזי בצלאל. "וא היה יוצא הרבה יותר מכובד"
  צילום: יהונתן צור
  מומלצים