שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נשארתם עם הידית ביד? יש פתרון

  ניגשתם לפתוח דלת, אבל הידית נשברה ונתקעתם בחדר? אל חשש - אתם יכולים להחליף אותה בקלות. מישל דור פגש את השיפוצניקיות ושמע מהן כיצד לעשות זאת

  כמעט כל אחד מכיר את הסיטואציה הזו - ניגשנו לדלת, אחזנו בידית, לחצנו - והידית נשארה אצלנו ביד. עכשיו, אנחנו תקועים בחדר, אז מה עושים? 

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ידית הדלת מורכבת ממספר חלקים:

  • גוף הידית - בולט מהקיר ומשמש כממשק אל המשתמש
  • מוט חיבור בין שני צידי הידית - מתרגם את פעולת הלחיצה על גוף הידית לסיבוב הלשונית
  • החיבור של הידית לדלת - מייצב את הידית אל הדלת בשימוש בברגים
  • רוזטה - מכסה את אלמנט החיבור אל הדלת ואת פתח המפתח או הצילינדר.

   

  כאשר הידית נמשכת מתוך הדלת, נותר תקוע מוט בחור המרובע של הידית. מוט זה מחבר בין שני חלקי הידית ומסובב את הלשונית המקבעת את הדלת אל המשקוף. במקרה כזה, יש להכות במוט בעזרת הידית כלפי חוץ, עד שייחשף לפנינו החור שבתוכו נמצא המוט. לתוך החור אפשר להכניס מפתח רב בריח או כל גוף קשיח אחר ברוחב המתאים, ולדמות את פעולת הלחיצה על הידית באמצעות ברבע סיבוב כלפי חוץ. הסיבוב יכניס פנימה את הלשונית ויאפשר לנו לפתוח את הדלת.

   

  פירוק הידית: כדי לפרק את הידית, יש להוציא את הפין המחבר את המוט לידית, שנמצא בתחתית הידית, בצד הצמוד לדלת. נשחרר אותו בעזרת מפתח אלן, שלרוב מגיע עם הערכה. נמשוך את שני חלקי הידית והמוט המחבר ביניהן, נבריג החוצה את הרוזטה המכסה על הברגים (אם היא קיימת), ונפריד את חיבור הידית לדלת בעזרת מברגה או מברג (רגיל או פיליפס, לפי הצורך).

  באופן דומה, נפריד את הרוזטה של המפתח או הצילינדר מהקיר בעזרת מברגה או מברג. יש לחזור על הפעולה בשני צידי הדלת.

   

  כעת יש לגשת להחלפת הידית והרוזטות: בשוק יש מגוון רחב של ידיות במחירים ובאיכויות שונות, החל מ-25 שקל עבור ידית בסיסית, דרך כ-100 שקל לידית דקורטיבית בסיסית, וכלה בכל סכום שיעלה על דעתכם ובמגוון אדיר של חומרים, צבעים ועיצובים.

   

  הרכבת הידית החדשה: בתחתית הידית יש בורג קטן המשמש להידוק מוט החיבור אל הידיות. נשחרר אותו קצת בעזרת מפתח אלן (היזהרו שלא ייפול), נכניס פנימה את מוט החיבור כאשר החריץ העמוק יותר פונה בכיוון הבורג ונהדק. נכניס את הידית לדלת כאשר הבורג מופנה כלפי מטה, נכניס את הידית מהצד השני ונהדק על ידי מכה קלה (ניתן גם להדק קודם את הברגים ורק אחר כך להכניס את הידית מהצד השני).

   

  בהמשך, נפריד בסיבוב בין הרוזטה לבין האלמנט המחבר את הברגים אל הדלת, ונצמיד את אלמנט החיבור אל הדלת בהברגה מעל הידית שהורכבה ונכסה אותו עם הרוזטה המורכבת בסיבוב. באופן דומה יש לטפל בצד השני.

   

  הרוזטה של המנעול: ישנם שני סוגים של מנעולים: מנעול מפתח ומנעול צילינדר. ניתן להבחין ביניהם על ידי סוג המפתח, על ידי צורת המנעול ועל ידי הרוזטה המגינה על חור המנעול - רוזטה אליפסית מיועדת לחור מפתח ואילו רוזטה בצורת נורה מגינה על חור צילינדר. נכניס את המפתח לתוך המנגנון על מנת לוודא שמקבעים את הרוזטה במיקום הנכון, נמקם את הרוזטה ונהדק בעזרת מברגה או מברג. לאחר שפועלים באופן דומה גם בצד השני - מקבלים ידית משודרגת ומוכנה לשימוש.

   

  השתתפו בהכנת הידיעה מיכל יקל ורות פלמון, השיפוצניקיות – נגיעות של צבע

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים