שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניצח לבד 30 מטליבאן: צל"ש המלכה לחייל נפאלי
  רב"ט דיפרסאד פון, נפאלי שמשרת בצבא הבריטי, היה בטוח שהוא הולך למות באפגניסטן. בודד בעמדה, הגבורה והתושייה סייעו לו להדוף את האויב. המלכה לא נותרה אדישה

  בספטמבר אשתקד, רב"ט דיפרסאד פון ניצב לבד בעמדתו במחסום דרכים ליד בבאג'י, במחוז הלמנד שבאפגניסטן. החייל הנפאלי בצבא הבריטי מצא עצמו לפתע תחת מתקפה אדירה מכל הכיוונים, מוקף באנשי טליבאן שיורים בלי הפסקה. אבל בזכות הגבורה הוא נשאר בחיים, והשבוע זכה לכבוד נדיר, בטקס מיוחד בארמון בקינגהאם בלונדון.

   

  יותר מ-30 אנשי טליבאן התקיפו אז את העמדה הצבאית של כוחות הקואליציה, ופון סיפר שהיה בטוח שהוא הולך למות. במשך 15 דקות הם ירו עליו מרובי קלצ'ניקוב וגם שיגרו רימונים ממטולים. אבל החייל הפשוט לא נרתע. הוא השיב בירי של יותר מ-400 קליעים, שיגר 17 רימונים – וזה לא היה הכל.


  "אמרתי שבטח אמות, אז לפחות אהרוג כמה שיותר" (צילום ארכיון: רויטרס)

   

  במצב שבו לא יכול היה לירות, החייל הנפאלי נעזר בחצובה של המקלע שלו כדי להפיל לקרקע את אחד החמושים שטיפס על קירות העמדה. שני מורדי טליבאן עדיין תקפו כאשר אזלה לפון התחמושת, אז בתושייתו הוא הפעיל מוקש מיוחד כדי להדוף גם אותם.

   

  לחימתו הנועזת של פון, בן 31, לא עברה ללא התייחסות. השבוע הוא הוזמן ללונדון, שם קיבל אות מיוחד ממלכת בריטניה אליזבת השנייה – "צלב הגבורה הבולטת" (CGC), העיטור השני בחשיבותו רק ל"צלב ויקטוריה" המוענק על אומץ לב מול האויב.

   

  "לא הייתה לי ברירה אלא להילחם", אמר הרב"ט הנפאלי המעוטר. "אנשי הטליבאן היו מסביב לעמדה, ואני הייתי לבד.

   היו כל כך הרבה מכל הכיוונים, חשבתי שבטח אמות אז לפחות שאהרוג כמה שיותר מהם לפני שיהרגו אותי". ואחר כך? "חשבתי שעכשיו אף אחד כבר לא יוכל להרוג אותנו – כשפגשנו באויב, לא פחדתי".

   

  אלוף ניקולס קרטר הבריטי, שפיקד על כוחות הקואליציה בדרום אפגניסטן בזמן שפון שירת באזור, לא חסך שבחים לחייל. "לא מעניקים את ה-CGC בקלות. זה היה הישג מדהים במיוחד", אמר הגנרל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ניצח לבד 30 מטליבאן: צל"ש המלכה לחייל נפאלי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים