שתף קטע נבחר

אסאנג': ה-FBI ניסה לשחד את עובדי ויקיליקס

מייסד אתר ההדלפות הזהיר כי בקרוב יפרסם מסמכים מסווגים נוספים, אך אמר שהאינטרנט לא באמת מאפשר חופש ביטוי. "אנשיי נרדפו מקצה אחד של העולם לקצה השני", אמר אסאנג'

ה-FBI ניסה לשחד את אנשי אתר ההדלפות ויקיליקס? כך לפחות טען אתמול (יום שבת) מייסד האתר ג'וליאן אסאנג' בדברים שנשא בפסטיבל אמנויות בוויילס. ה"דיילי טלגרף" הבריטי דיווח כי אסאנג' אמר שאתר ויקיליקס יפרסם בקרוב מסמכים מסווגים נוספים שדלפו לידיו, אך יצא נגד מה שהוא רואה כפגיעה נגד זכויות אנשיו. "האינטרנט לא נותן לך חופש ביטוי", אמר אסאנג'. 

 

 

לדבריו, האנשים שנטלו חלק בחשיפת סודות רבים באינטרנט "נרדפו מקצה אחד של העולם לקצה השני". מייסד ויקיליקס הוסיף כי אנשי האתר עומדים בפני אתגרים רבים, בהם ניסיונות של הבולשת הפדרלית (FBI) לשחד אותם.  


'אין כל הוכחה שאנשים מתו בגלל ויקיליקס'. הפגנת תמיכה באסאנג' (צילום: AP)

 

לא חסך ביקורת על ממשל אובמה

אסאנג' לא חסך ביקורת על ממשלו של הנשיא האמריקני ברק אובמה.

הוא התעקש לומר שאין כל הוכחה לכך שאנשים איבדו את חייהם כתוצאה מחשיפות ויקיליקס - על אף שהממשל בארצות הברית ממשיך להזהיר כי דבר זה יכול לקרות.

 

"יש לנו רקורד מושלם, רקורד מעורר קנאה שאני גאה בו", אמר אסאנג', שנאבק בימים אלה נגד הסגרתו מבריטניה לשבדיה בגין אישומים על תקיפה מינית.

 

בדבריו התייחס אסאנג' גם על "אביב העמים הערבי". הוא אמר שוויקיליקס "שיחק תפקיד חשוב" בהתקוממויות העממיות שהתפשטו בעולם הערבי לאחר שפרסם מסמכים מסווגים שנגעו למשטרים האוטוקרטיים במדינות אלה.

 

עם זאת, הוא אמר שאתר ההדלפות שלו לא היה הגורם המרכזי או היחיד שעורר את תנועות המחאה בעולם הערבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תפקיד חשוב במהפכות העולם הערבי". אסאנג'
צילום: רויטרס
מומלצים