שתף קטע נבחר

בימין טוענים: ברק הורה להרוס מבני קבע במגרון

ח"כ יעקב כץ מהאיחוד הלאומי טוען כי לשכת שר הביטחון הורתה להרוס היום בתי מגורים שאוכלסו בשבועות האחרונים בהתנחלות שבבנימין. ל-ynet נמסר כי לא סביר שהפינוי יהיה השבוע

חבר הכנסת יעקב כץ (כצ'לה) מהאיחוד הלאומי טוען כי משרד הביטחון הורה להרוס היום (ב') שני מבני קבע בהתנחלות מגרון שבבנימין. לפי המחוקק הימני, המידע הודלף אליו מישיבה בלשכת שר הביטחון, אהוד ברק, שהתקיימה בסוף השבוע האחרון. ל-ynet נמסר כי לא סביר שהמבנים יהרסו השבוע. בלשכת שר הביטחון מסרבים להגיב לטענה.

 

בשנה האחרונה נמנעה המדינה מהריסת מבני קבע בהתנחלויות, אך נמשכה הריסת מאחזים בלתי חוקיים של מבנים ארעיים, כמו לאחרונה במאחז עלי עין. שני מבני הקבע בתוך מגרון, שלפי ח"כ כץ צפויים להיהרס בקרוב, אוכלסו בשבועות האחרונים במשפחות.


תושבים במגרון. "עסוקים בבנייה" (צילום: סבסטיאן שיינר)

 

"ברק הוא איש רע, ושונא את ההתיישבות ביהודה ושומרון", הצהיר כץ, שידוע כמבקר חריף של שר הביטחון. הוא קרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו "לרסן את ברק מיידית". הוא טען כי מדובר ב"מאבק פוליטי המגובה על ידי עמדה מאוד נגטיבית כלפינו מבג"צ ולכן הדבר מסתיים בהריסה. בנגב ובגליל ישנם מבנים רבים שהוקמו ללא כל האישורים והמדינה יודעת למצוא את הדרכים להסדיר זאת".

 

אם התוכנית תצא אל הפועל, היא תהיה שינוי במדיניות בשנה האחרונה.

ברחבי יהודה ושומרון יש מאות מבנים במצב משפטי דומה לאלו במגרון, בהתנחלויות רבות: עופרה, עלי ובית אל, חרשה וגבעת היובל. לאחרונה הודיעה המדינה כי היא מתכוונת לפעול להסדיר את הבנייה הישראלית בחלק מהשטחים.

 

ממידע שהגיע ל-ynet עולה כי לא סביר שהריסת המבנים תתקיים השבוע, עקב הפרסום המקדים ועל רקע המתיחות בגבולות. יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, מסר בעקבות הפרסום: "אם אכן מתכנן אהוד ברק להתחיל במבצע הרס נרחב בהתיישבות היהודית, תהיה זו גם עוולה וגם איוולת. עוולה מכיוון שהמאחזים עלו ברשות ובסמכות של ממשלת ישראל. זו תהיה גם איוולת כי רק פירומן יצית עכשיו אש בתוכנו כאשר הפלסטינים מתאחדים נגד ישראל". דיין טען כי "מבצע הרס שכזה ייתקל בהתנגדות תקיפה מצידנו". הוא הביע תקווה ש"גם אם מחשבות מסוכנות כאלו נשמעות בלשכת ברק - הרוב הלאומי בממשלה לא ייתן לו לממש את המזימה".

 

ומה התגובות בשטח? מאיר ברטלר ממובילי "נוער הגבעות" המבטיח להמשיך להתרכז בהמשך הבנייה: "ההריסות במאחזים והתכנונים להרחיב אותם לא ירתיעו את תושבי יהודה ושומרון. אנחנו עסוקים יום יום בבניית הארץ. רוחנו איתנה ואנו עומדים על זכותנו להמשיך ולבנות את ארץ ישראל בכל מקום ובכל זמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כץ. "נתניהו צריך לרסן"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים