שתף קטע נבחר

לראשונה בשב"ס: אשה בדרגת גונדר

לשב"ס אמנם היתה נציבה, אך מעולם לא היתה אשה בתפקיד גונדר. תת-גונדר עופרה קלינגר תהיה ראש אגף האסיר. היא היתה בעבר ראש חטיבת כליאה והמשנה ליועץ המשפטי בשב"ס

אחרי שבצה"ל מינו אלופה ראשונה , בשירות בתי הסוהר מינו אשה ראשונה לדרגה המקבילה - גונדר: תת-גונדר עופרה קלינגר מונתה היום (ב') לתפקיד ראש אגף האסיר. בעקבות המינוי היא תועלה לדרגת גונדר. השב"ס כבר התהדר בעבר בנציבה, רב-גונדר אורית אדטו, שהגיעה מצה"ל.

 

קלינגר (49), נשואה ואם שלושה ילדים, מתגוררת ביהוד. היא התגייסה לשב"ס ב-1989 לתפקיד יועצת משפטית, לאחר שהיתה תובעת בפרקליטות מחוז מרכז.

 

עד היום לא ידעה שהיא מועמדת להעלאה לדרגת גונדר: "המינוי בא לי בהפתעה, לא ידעתי שהשר הולך להכריז על מינויי. אני מודה לשר לבטחון פנים ולשב"ס על האמון שהם נותנים בי ומקווה שלא אאכזב אותם. אני שמחה על המינוי. יש לנו בשב"ס הרבה נשים בתפקידים בכירים ואני שמחה שפתחתי דלת לאותן נשים שיראו שאפשר להגיע גם לדרגות בכירות".

 

השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הודיע היום על סבב מינויים בשירות בתי הסוהר, ובמסגרתו גם על מינוי קלינגר, שבעבר שירתה בתפקידים של ראש חטיבת כליאה, ראש מחלקת סגל ומשנה ליועץ המשפטי של השב"ס.

 

בתפקיד אליו קודמה היא תהיה אחראית על מערכות המיון, הסיווג, השיבוץ ותנאי המחייה של האסירים. בנוסף היא תעסוק בכל הקשור לטיפול ולחינוך של האסירים. היא תהיה גם אחראית על מצב שירותי רפואה, הדת והטיפול נפשי לאסירים הנזקקים לכך. מינויים נוספים בולטים בסבב הנוכחי בשב"ס הם של גונדר מיכאל חלפון, שיסיים את תפקידו כמפקד מחוז צפון, ויתמנה לתפקיד סגן נציב השב"ס וראש אגף מבצעים.

 

תת-גונדר טאפש מקבל יתמנה לתפקיד מפקד מחוז מרכז, ויועלה לדרגת גונדר. מקבל הוא בן העדה הדרוזית השני שמקבל דרגת גונדר והוא יחליף בתפקיד את גונדר נזים סביתי, שיתמנה למפקד מחוז דרום במקומו של גונדר אלי גביזון, שיתמנה לראש אגף מטה בשב"ס. תת גונדר אשר שריקי, שהיה בעבר מפקד יחידת הליווי "נחשון" ומפקד כלא מגידו, יועלה לדרגת גונדר ויתמנה למפקד מחוז צפון.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גונדר עופרה קלינגר
צילום: יח' הפקות שב"ס
מומלצים