שתף קטע נבחר

הכנסת אישרה: שכר המינימום יעלה ל-4,300 שקל

54 ח"כים אישרו בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להעלאת שכר המינימום מ-3,890 שקל ל-4,100 שקל ביולי הקרוב ול-4,300 שקל לקראת אוקטובר 2012. למרות הסתייגויות שונות, ההצבעה עברה ללא מתנגדים או נמנעים

הכנסת אישרה היום (ב') את הצעת החוק הממשלתית להעלאת שכר המינימום. ההצעה אמנם עברה פה אחד - 54 ח"כים בעד, ללא נמנעים ומתנגדים, אולם בדרך היו הסתייגויות חברי האופוזיציה שדרשו להעלות את שכר המינימום באחוזים גבוהים יותר, אך נידחו.

 

 

על פי ההצעה שאושרה, שכר המינימום יעלה ל-4,100 שקל ביולי הקרוב, ול-4,300 שקל לקראת חודש אוקטובר 2012.

 

הצעת החוק קובעת, כהוראת שעה, ששכר המינימום לחודש יועלה באופן הדרגתי. בסך הכל מדובר על תוספת של כ-410 שקל שיתווספו לשכר המינימום כפי שהוא כיום - 3,890.18 שקל.

 

הצעת החוק כאמור אושרה פה אחד ובסך הכל זכתה לשבחים, אבל היו גם מי שלצד זה ציננו את השמחה. ח"כ אילן גלאון (מרצ) אמר בתום ההצבעה: "הצעת החוק הממשלתית הזאת נראית מאוד קוסמת ולכן אוטומטית מצביעים בעד מה שנותן יותר, אלא שאני חושב שצריך היה להתייחס יותר להסתייגויות שהציעו להגביה את שכר המינימום והנימוקים פשוטים ומוכרים לכולם.

 

"4,300 שקל בפעימה השנייה לא מספיקים כדי לסגור את החודש, אפילו אם מדובר על שכר דירה צנוע מאוד. מצד אחד עולה השכר מעט מאוד, מצד שני כוח הקנייה הוא בלתי אפשרי כי הכל מתייקר מאוד. האבטלה אמנם יורדת אבל כמות האנשים מתחת לקו העוני רק עולה. בסופו של דבר הצבענו בעד, כי יש בזה יותר ממה שהיום וזה כבר מבורך".

 

יו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות, ח"כ חיים כץ אמר כי מדובר ב'סדק בקיר'. למרות שהעלאת שכר המינימום במשק במתכונתה הנוכחית אינה יכולה לצמצם לגמרי את הפערים במשק, זו בהחלט התחלה מבורכת. הממשלה מוכרחה להמשיך את המגמה שלה ביתר שאת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מליאת הכנסת
צילום: דודי ועקנין
מומלצים