שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך מעדכנים את האנדרואיד?
  מדור אמנון שואל בסימן סמארטפון: להוריד אפליקציות לאייפון, לעדכן את האנדרואיד, להתקין חיוג קולי ולהחזיר את העדכונים של גוגל - הכל לגן הסגור והקוד הפתוח

  << Wii U: תמונות ראשונות

   

  השבוע המדור עוסק בשאלות סמארטפונים. רובכם שלחתם שאלות בנושאי מערכת ההפעלה הפתוחה של גוגל - אנדרואיד. בשבוע הבא נמשיך לענות על שאלות אמנונים בנושא הסמארטפונים: אייפון, אנדרואיד, בלקברי, נוקיה ופון 7 (אם אתם מיחידי הסגולה) שלחו לנו את השאלות בטופס הזה .

   

  *המדור מנוסח בלשון אמנון אך מיועד לכל השמות כאחד.

   

  בפרקים הקודמים של אמנון שואל:

  אמנון שואל: מי גולש ב-WiFi שלי?

  אמנון שואל: איך שומרים על האנדרואיד מגנבים?

  אמנון שואל: העכבר שלי לא זז, מה עושים?

   

  חדש: בקרו בעמוד מדריכי אמנון: כל כתבות אמנון במקום אחד >>

   

  אמנון שואל: אני משתמש בסמסונג I9000. אני נמצא הרבה זמן בנהיגה ומשתמש בדיבורית בלוטות וצריך אפליקציה טובה לחיוג קולי לסלולר שלי. הכלי
  המובנה של החיוג הקולי בטלפון לא ממש מדבר עברית ולמעשה ממש גרוע. 

  הי אמנון. מסתבר שמדובר על בעיה מוכרת באנדרואיד שעדיין לא נמצא לה פתרון רשמי ונוח לשפה העברית. משתמשים מספרים שהחיוג הקולי המובנה מצליח לבצע פעולות נפלא באנגלית ואפילו משלים סמסים בעברית באופן מספק – אך החיוג הקולי בעברית מתבלבל בין שמות כמו "אשר" ואסף", ולפעמים אפילו מסוגל להתחבר לגוגל טרנסלייט או לרשת במקום לחייג לנמען.

   

  עד שאחת מהמפעילות ירימו את הכפפה וימצאו פתרון מקומי, ישנן כמה אפשרויות עוקפות לבעיה:

   

  1. מצאנו בשבילך באנדרואיד מרקט אפליקציית את Voice Speed Dial, אפליקציית חיוג קולי שפועלות עם אפשרות ה-Voice Tag, שמאפשרת להקליט מראש תיוג קולי לכל אחד מהנמענים ברשימת הטלפון שלך וכך לעקוף את בעיית השפה. מחיר: 10 שקל.  2. קיימות דיבוריות בארץ שמאפשרות חיוג קולי לפי הקלטת שמות מראש (כמו למשל IHF1000 של מוטורולה). שאל את המתקין שלך לקבלת המלצה.

   

  מכירים/פיתחתם אפליקציה שמטפלת בנושא החיוג הקולי בעברית? ספרו לנו בטוקבים או בטופס של אמנון.

   

   

  אמנון שואל: איך מורידים אפקליציות לאייפון?

  דבר ראשון, תצטרך להתחבר לחנות לאייטיונז:

  1. במחשב, פתח את תוכנת אייטיונז. לחץ על כפתור ה-Sign In בחלק הימני העליון של התוכנה.  2. בחלון החדש הכנס את ה-Apple ID שלך. אם אין ברשותך משתמשי, לחץ על Create New Account והשלם את הפרטים ליצירת משתמש (ייתכן ותצטרך להכניס את פרטי האשראי שלך).

   


   

  3. חבר וסנכרן את האייפון שלך למחשב. מעכשיו תוכל להוריד אפליקציות באייפון דרך חנות ה-App Store – פשוט לחץ על אייקון האפסטור שבתפריט המכשיר.

   


   

   

  אמנון שואל: איך משדרגים סמסונג ס. פתוח חוקי ממערכת 2.1 למערכת 2.2. או מעלה? באופן שלא יפגע בטלפון.

  תשובה: אם המכשיר מגיע ממפעילה, לוקחים אותו למרכז שירות ומבקשים שדרוג.

   

  אם המכשיר נרכש בשוק הפתוח קיימות שתי חלופות:

  1. התקן את תוכנת Samsung Kies והשתמש בשדרוג שלה. הבעיה היא שאז אתם לא מקבלים תמיכה מלאה בעברית. להורדת האפליקציה
  2. פרוץ את המכשיר (פעולת Root, שמאפשרת גישה מלאה למערכת ההפעלה) והתקין רום חיצוני. זה אומר שאתם מחליפים את גרסת מערכת ההפעלה הרשמית בגירסה שנבנתה על הבסיס שלה. רום פופולרי בארץ לגלקסי S הוא PilotX. תוכלו למצוא הוראות מלאות להורדת הרום ושדרוג המכשיר שלכם כאן.

   

  אמנון שואל: שדרגתי את המכשיר שלי לפני שנה וחצי, מה שמונע ממני לקבל עדכונים אוטומטיים מגוגל. איך מחזירים מכשיר אנדרויד עם גרסה "משודרגת" לגרסה רשמית של גוגל?

  זה משתנה ממכשיר למכשיר. לא לכל מכשיר יש תמיכה בשדרוג ישירות במכשיר. חפש בגוגל את מילות החיפוש "rom מקורי" + שם הדגם הספציפי שלך וסביר שתמצא את התשובה.

   

  אמנון שואל: האם יש אפליקציה שמאפשרת לאדם הפשוט והלא מבין לשדרג גרסת אנדרואיד מבלי להתעסק עם מערכת ההפעלה עצמה ופקודות שמשתמש רגיל? 

  כמו בשאלה הקודמת, גם כאן זה משתנה ממכשיר למכשיר:

  • במכשירים שתומכים בשדרוג OTA (כלומר, שדרוג ישיר למכשיר שלא דורש חיבור למחשב) המכשיר יודיע לך שהתקבל עדכון, שאותו פשוט תצטרכו לאשר כדי להתקין. בדקו עם המפעיל שלכם האם המכשיר שלכם תומך ב-OTA.
  • במכשירים אחרים, תאלץ להשתמש בתוכנה מבית היצרן.
  • במקרה והמכשיר הגיע ממפעילה, ולמפעילה יש עדכון רשמי למערכת ההפעלה - גש למרכז שירות.

   

   


   

  סוריה לא מקוונת >>

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איך מעדכנים את האנדרואיד?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים