שתף קטע נבחר

קמפיין נגד ברבי: פוגעת ביערות הגשם

הבובה המפורסמת מסתבכת בשערורייה סביב טיגריס נכחד: בסרטון שהוציאה גרינפיס, מופיע "ראיון" עם קן - הגרסה הזכרית של הבובה, שזורק את חברתו לאחר שהוא מגלה כי האריזות שלה מיוצרות מעצי יערות הגשם באינדונזיה. חברת מטאל: "לא מקובל להכתיב לספקים מהיכן לקחת את חומרי הגלם"

ארגון גרינפיס יוצא במתקפה נגד בובת הפלסטיק המפורסמת ברבי , בגלל שהאריזות שלה עשויות מעצים שנכרתו ביערות גשם באינדונזיה: בסרטון שהוציאה החברה, מופיע "ראיון" עם קן - הגרסה הזכרית של הבובה, שנפרד מחברתו המפורסמת לאחר שהוא מגלה כי היא מעורבת בהשמדת יערות הגשם, המהווים בית למגוון בעלי חיים, חלקם בסכנת הכחדה כמו הטיגריס הסומטרי.

 

 

ברבי מיוצרת על ידי חברת מאטל (Mattel) בארצות הברית ונמכרת בהיקף של מיליארדי דולרים במדינות רבות בעולם. הבובה, שעוצבה על ידי רות הנדלר, הוצגה לראשונה ב-1959. במהלך השנים הוטחה במעצבי דמותה ביקורת רבה בגלל ממדי הגוף האנורקטיים שלה.

 

לטענת גרינפיס, חברת מטאל משתמשת במוצרי נייר של החברה האינדונזית APP, שכורתת עצים ביערות העד של אינדונזיה למטרת ייצור אריזות. בימים האחרונים יצאו פעילי הארגון לפעילויות שונות בעולם. בלוס אנג'לס למשל, הם פרשו מול משרדי ההנהלה של מטאל שלט עם הכיתוב: "ברבי: זה נגמר. אני לא יוצא עם בנות שאוהבות השמדה".

 

עצי העד העתיקים של יערות הגשם באינדונזיה נכרתים למטרות ייצור נייר ואריזות חד פעמיות. בגרינפיס מסבירים כי הם בחרו דווקא בברבי בשל פרסומה. "המטרה להראות לכל החברת שיש אלטרנטיבות וכי מחיר זול לאריזה פירושו - מחיר כבד מאוד לכל העולם, מבחינת חמצן שעצים אלו מייצרים וכבתי הגידול לחיות הנדירות".  

 

כך יערות גשם ההופכים לאריזות חד פעמיות

 

תיאודורה קרצ'ובסקי, דוברת גרינפיס ישראל, הסבירה כי "יש חלופות כמו נייר ממוחזר ועצי FSC, שנועדו לתעשייה הזו, ולא הרס שיטתי של יערות גשם עתיקים, שבולמים את פליטת הפחמן הדו חמצני ומהווים בית לחיות בסכנת הכחדה". בגרינפיס ישראל קוראים לצרכנים להתגייס למאבק.

 

מחברת מטאל נמסר בתגובה: "Mattel לא תומכת בכריתת יערות עד ואין לה חוזה ישיר מול APP. אנחנו רוכשים חומרי אריזה ממגוון ספקים ואין זה מקובל להכתיב לספקים מהיכן לקחת את חומרי הגלם. עם זאת, הורינו לספקי האריזות שלנו שלא לקנות חומרי גלם מ-APP, במקביל לחקירה מטעמנו באשר לטענות על הריסת יערות העד. בנוסף, ביקשנו מספקי האריזות שלנו להבהיר כיצד בכוונתם להתייחס לנושא בשרשראות האספקה שלהם".

 

מחברת סקאל, יבואנית ברבי בישראל, לא התקבלה תגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
ברבי נגד העצים
צילום: גרינפיס
כרזה שתלו פעילי גרינספיס בלוס אנג'לס
צילום: גרינפיס
קמפיין גרינפיס בלונדון
צילום: גרינפיס
מומלצים