שתף קטע נבחר

שכר מנהל בכיר בשטראוס גבוה ב-12% ממנהלת

קבוצת שטראוס הציגה את דו"ח האחריות התאגידית ומנתה הישגים בתחום של העסקת עובדים מגוונת, פיתוח מוצרים בעלי ערכים תזונתיים מיטביים והקפדה על עקרונות איכות הסביבה. עם זאת מהדו"ח עולים פערי שכר בין נשים לגברים

קבוצת שטראוס הציגה היום (א') את דו"ח האחריות התאגידית שלה לשנת 2010 כשהשנה הושק הדו"ח באתר אינטרנט ייעודי. מהדו"ח עולה כי השכר הממוצע לגבר בדרגת ניהול בכירה גבוה ב-12% מזה של אשה בתפקיד מקביל. בהנהלת הביניים עמד הפער על 5% ואילו בקרב העובדים עמד הפער על 8%.

 

בנוגע להיקף המשרה, 91% מעובדי הקבוצה הם עובדים במשרה מלאה ו-9% הם עובדים במשרה חלקית. מבחינת עובדי קבלן, 1% מעובדי הקבוצה הם עובדי קבלן.

 

בין ההישגים המרכזיים עליהם דיווחה הקבוצה: אימוץ המלצות ועדת גושן שבחנה את קוד הממשלה התאגידי, הרחבת תפקיד נאמני האתיקה בכל המדינות; ביצוע הדרכות ארגוניות מעמיקות; מתן דגש בפיתוח מוצרים בעלי ערכים תזונתיים מיטביים, הוצאת שומני טרנס וצבעי מאכל מלאכותיים, החתמת ספקים על אמנה חברתית לסחר הוגן, שילוב אוכלוסיות מגוונות בעבודה בקבוצה;

 

כמו כן דיווחה שטראוס על שמירת ערכי איכות סביבה באמצעות הפחתת משקל הפסולת לטון מוצר בשיעור של 25%, העלאת שיעור הפסולת הנשלחת לתהליכי שימוש חוזר; הפחתת פליטות גזי החממה לטון מוצר בערך כולל של 16% וירידה של 2%בצריכת אנרגיה כוללת לטון מוצר.

 

פרסום הדו"ח באתר האינטרנט מאפשר דיאלוג בשידור חי בערוצי התקשורת של הקבוצה תוך הזמנה של הציבור הרחב להפנות שאלות ופניות לשטראוס בתחום אחריות תאגידית. עפרה שטראוס, בעלת השליטה בקבוצה אמרה בעת פרסום הדו"ח: "אנחנו חשופים לביקורת כל הזמן ושינוי עושים ביחד, כשיש תקשורת בין הצדדים. אנחנו מקיימים למעשה מעבר לדיאלוג".

 

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, אמר: "קבוצת שטראוס מנהלת את תחום האחריות התאגידית כחלק מהאסטרטגיה העסקית שלה. הדו"ח מביא לידי ביטוי את השאיפה האמיתית שלנו להיות חברה קרובה לאנשים, אשר מונעת מתוך איכפתיות ומחויבות לשפר את איכות חייהם. בחרנו להגדיל את השקיפות ולהרחיב את הדיאלוג עם מחזיקי העניין מתוך הבנה שהדיאלוג הינו בסיס לשיפור מתמיד. דיאלוג זה יוצר ערך הן לשטראוס והן לכל מי שבא עימנו במגע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
"שינוי עושים ביחד"
צילום: סיון פרג'
מומלצים