שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רוצים להעלות את ערך דירתכם? הצטרפו לוועד
  מתקשים לקבל את המחיר המבוקש בעבור הדירה שלכם? הצטרפות לוועד הבית ושיפוץ שטחה החיצוני של הדירה, יכולים להעלות לכם את ערכה באופן משמעותי. איך השקעה של 1,000 שקל בלבד הניבה רווח של 200 אלף שקל

  מוכרים את הדירה שלכם אך מתקשים לקבל את הסכום המבוקש? שיפוץ החזות החיצונית והפנימית של המבנה יכול להעלות את ערך הנכס שלכם באופן משמעותי, אך כיצד עושים זאת מבלי להיכנס להוצאות בלתי נגמרות? לתמיר מינץ, יו"ר האיגוד לניהול בתים ומבנים בישראל, יש רעיון מקורי - הצטרפות לוועד הבית.

   

   

  "ישנם בניינים רבים בארץ, בני 10-15 שנה, שהכניסה שלהם כבר לא יפה ומבריקה כמו בעבר, שהמקלט שלהם מוזנח ושהצמחייה מסביב לבניין יבשה ונעלמה", מסביר מינץ, "דיריים בבניינים כאלה, המעוניינים למכור את דירתם, יכולים להיכנס לוועד הבית ולנסות לדרוש שיפוץ כולל של השטח הציבורי, בעלות של 30-50 אלף שקל".

   

  1,000 השקלים שהכפילו עצמם ב-200

  לדברי מינץ, שיפוץ השטחים הציבוריים של הבניין מעלה את ערך הדירות של כל הדיירים, ומשתלם במיוחד עבור מי שעומד בפני מכירת הדירה. "בהנחה שמדובר בבניין של 9 קומות עם 40 דירות - עלות ההשקעה של הדייר שרוצה למכור את הדירה עומד על כ-1,000 שקל, בעוד שהמחיר של הדירה אותה הוא רוצה למכור יכול לעלות בעד 200 אלף שקל". 

   

  "לשטח הציבורי של הבניין יש חשיבות עצומה ברושם הראשוני עבור רוכשים פוטנציאלים, והרבה פעמים בתים מושקעים שנמצאים באזורים שמורים, נאלצים להוריד מחירים כיוון שהשטח הציבורי של הבניין מוזנח".

   

  מינץ מדגים כי דייר שרצה למכור את הדירה שלו באיזור הוד השרון, דרש 1.2 מיליון שקל בעבורה, אך ההצעות שקיבל היו נמוכות בכ-150 אלף שקל. הסיבה: הרוכשים הפוטנציאליים התלוננו על השטחים הציבוריים המוזנחים של הבניין.

   

  לאחר מספר חודשים בהם ניסה למכור את הדירה ללא הצלחה, הוא החליט להצטרף לוועד הבית ולשכנע את 40 הדיירים בבניין שלו שהבניין זקוק לשיפוץ בלובי הכניסה, בחדר המדרגות, ובגינה מסביב. עלות השיפוץ הכוללת עמדה על כ-30 אלף שקל לכל הדיירים, וכל דייר נדרש לשלם כ-800 שקל בלבד. לאחר השיפוץ הוא הצליח למכור את דירתו ב-1.32 מיליון שקל - כ-270 אלף שקל יותר מההצעה הטובה ביותר שקיבל לפני השיפוץ. 


  פורסם לראשונה 12/06/2011 22:24

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מצטרפים לוועד - ומשפצים את המבנה
  צילום: יהונתן צור
  מומלצים