שתף קטע נבחר

קטן עליו: פיליפיני בן 18 - האיש הנמוך בעולם. צפו

האיש הקטן שבר שיא גדול וזכתה לתהודה עולמית: צעיר פיליפיני ממשפחה ענייה, שהפסיק לצמוח לאחר יום הולדתו הראשון, הוכרז היום (יום א') על ידי ספר השיאים של גינס כאדם הנמוך ביותר בעולם. זאת עם הגיעו לגיל 18.

 

 

ג'ונריי בלווינג, שגובהו 59.93 סנטימטרים, הוא המבוגר מבין ארבעה אחים ונולד בכפר סינדנגאן באי מינדנאו בדרום הפיליפינים. למי שתוהה, שלושת אחיו מתנשאים לגובה נורמלי באופן יחסי.

 

"באופן רשמי, הוא האדם הנמוך ביותר בעולם", אמר קרייג גלנדיי, עורך ספר השיאים של גינס שמדד בעצמו את ג'ונריי לקול תשואות בני משפחתו ותושבי כפרו. בשיא הקודם החזיק חאגנדרה תאפה מגר מנפאל, שהתנשא לגובה של 66 סנטימטרים.

 

"אני מודה לכולכם שתמכתם בבן שלי, האיש הנמוך ביותר בעולם", אמר אביו של ג'ונריי, ריינאלנדו, לקבוצת כתבים וצלמים שתיעדו את האירוע המיוחד. האב סיפר כי תמיד האמין שבנו הוא דבר מיוחד.  


"יחזור הביתה לאכול נודלס ובשר ולחגוג יום ההולדת". ג'ונריי (צילום: AP)

 

עם ההכרזה על שבירת השיא, כיבה ג'ונריי נר שהוצב על עוגת יום הולדת שהוכנה במיוחד בשבילו. לאחר מכן הוא פנה לקהל הסובבים אותו ואמר להם בקול נמוך: "אני עייף".

 

אמו של ג'ונריי, קונספשן, סיפרה כי היא ובעלה שלחו את ג'ונריי לבית ספר, אולם בסופו של דבר הוא נאלץ לעזוב את מוסד הלימודים משום שמשך יותר מדי תשומת לב.

 

"הוא ילד מאוד מיוחד. יש לו בעיה לדבר ולעמוד, אבל הוא מביא ברכה למשפחתו ולתושבי כפרו", אמר דודו של ג'ונריי פאולינו אמפג. הדוד סיפר כי לאחר ההכרזה הרשמית על שיאו של ג'ונריי, תכננה המשפחה לשוב לביתה בכפר ולחגוג את יום הולדתו של חתן האירוע. "הכנו נודלס ובשר. אנחנו מאוד מאושרים בשבילו", אמר אמפגה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נמדד שלוש פעמים על ידי אנשי גינס. ג'ונריי
צילום: EPA
מומלצים