שתף קטע נבחר

פישר עוקץ: "דרוש כלכלן כיו"ר קרן המטבע"

הנגיד הישראלי חשף בראיון לוול סטריט ג'ורנל את הסיבה להגשת מועמדתו לראשות קרן המטבע הבינלאומית: "מספר ממשלות עודדו אותי לגשת לתפקיד". את דבריו ניתן לייחס למועמדותה של כריסטין לגארד - שהיא עורכת דין ולא כלכלנית

סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, אמר אמש (א') לוול סטריט ג'ונרל, לאחר הגשת מועמדותו לתפקיד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כי הקרן זקוקה לכלכלן שיעמוד בראשה. דבריו של פישר אולי יתפרשו כעקיצה לגבי מועמדותה של כריסטין לגארד שהיא עורכת דין ולא כלכלנית.

 

בואו להתעדכן בסרטונים ותמונות בלעדיות בפייסבוק שלנו

 

"בימים כתיקונם אתה יכול להישען על אינטואיציה", אמר פישר. "אבל כל הזמן, במדינות שונות, ישנן סיטואציות כלכליות משמעותיות שצריך לטפל בהן", הוסיף.

 

נגיד בנק ישראל הסביר לוול סטריט ג'ורנל את החשיבות שבידע הכלכלי: "ללא הניסיון הכלכלי, זה מאוד קשה להחליט מי צודק ומי טועה. אתה חייב שתהיה לך את המסגרת כדי לבחון את הבעיות".

 

על ידי הדגשת הנסיון הרחב שלו כפרוספר לכלכלה ב-MIT, אחת האוניברסיטאות הטובות בעולם וכמנהיג מדיניות כלכלית לשעבר בקרן המטבע הבינלאומית וכיום כנגיד בנק ישראל, הסביר פישר במסגרת הראיון שניסיונו הוא יתרון גדול מאוד.

 

פישר חושף במסגרת אותו ראיון את השיקולים שהביאו אותו להחליט על ההתמודדות: "מספר ממשלות עודדו אותי לגשת לתפקיד. יחד עם זאת לא ציין פישר את שמות אותן ממשלות. נציין שלארה"ב יש 17% מזכויות ההצבעה בקרן המטבע והיא תשחק תפקיד מרכזי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטנלי פישר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים