שתף קטע נבחר

רוצחי רוז לכלא: מאסר עולם לרוני רון ולמארי פיזם

בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה גזר את העונש הכבד ביותר על האחראים לרצח רוז פיזם בת ה-4 ולהשלכת גופתה לירקון. על טענתו של רון כי הוכשר באומנויות לחימה, כתב השופט: "מי שמכיר בכוח ידיו ומכה ילדה קטנה בת 4, הרי הוא מתכוון לגרום למותה". פרקליטו של רוני רון: נערער לעליון, מותה נותר עלום

מאסר עולם לרוצח הנכדה, מאסר עולם לאם שסייעה לו. רוני רון נתלה בטענה חדשה כי הוא מומחה באומנויות לחימה, ולכן המכה לרוז פיזם היתה קטלנית, אבל בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, שגזר בצהריים (יום ב') מאסר עולם עליו ועל האם מארי פיזם, קבע כי דווקא הטענה הזו מחזקת את הקביעה שהתכוון לרצוח: "מי שמכיר בכוח ידיו וביכולותיו ומכה ילדה קטנה בת 4 בידו החזקה, הרי הוא מתכוון לגרום למותה ולא רק צופה את מותה", קבע השופט אברהם טל.

 

רוני רון הורשע ברצח נכדתו רוז פיזם ובהשלכת גופתה לירקון ומארי פיזם הורשעה בשידול לרצח. השופט אברהם טל דחה את בקשתו של עו"ד בני נהרי, המייצג את רון, לאפשר לו להעיד פעם נוספת. "אין בראיות המבוקשות לשנות את הכרעת הדין", אמר השופט. "גם אם היינו מקבלים את גרסת הנאשם, לא היינו מקבלים את טענתו כי מדובר במכה שהנחית עליה בשוגג, לאור התנהגותו לאחר המכה".

 

כאמור, עו"ד נהרי נתלה בטענה שרוני רון הוא מומחה באומנויות לחימה: "יש לנאשם תעודות שנמצאות ברשות שלטונות צה"ל שנתפסו בחיפוש שנערך בביתו על-ידי המשטרה, כמו גם עדים שיכולים לאשר את הכשרותיו המקצועיות ואת הדרכות האימונים שנהג להעביר ללוחמי יחידות מובחרות". השופט טל הוסיף כי לדברי התביעה, ברשימת המוצגים שנתפסו בביתם של הנאשמים לא נמצאו מסמכים שיש בהם כדי להוכיח את הטענות הללו.
 
לאחר הדיון, אמר עורך דינו של רוני רון כי הוא יערער על החלטת בית המשפט. "בוודאי ובוודאי שנעלה את הטענות בבית המשפט העליון", הבהיר. "מותה של הילדה נשאר עלום. חוץ מעדותו של רון, אין התייחסות בהכרעה לאיך הילדה מצאה את מותה. אני חושב שצריך לקבל טענה זו - וזה לא רצח". 

 

עו"ד רויטל סוויד, המייצגת את מארי פיזם, אמרה בתום הדיון כי במקרים אחרים לא נגזר מאסר עולם על מי שהורשע בשידול לרצח. עורכת הדין הטילה את האחריות על רוני רון: "הראיות מראות כי היא רצתה מקום טוב עבור הילדה ורוני רון מנע את זה, כי הוא שתלטן. גם לעורכי דינו הוא לא הקשיב והוא מקבל את כל החלטותיו לבדו, סוס פרא".

 

עו"ד אנה אבידוב, התובעת מטעם פרקליטות מחוז מרכז, אמרה לאחר הדיון כי "עדיין אי אפשר לומר שהתעלומה באה על פתרונה. איננו יודעים כיצד בדיוק היא נרצחה, אך בית המשפט קבע כי היא נרצחה בכוונה תחילה ושנסיבות הרצח היו לא כפי שמתאר זאת הנאשם. היחידים שיודעים כיצד זה קרה הם הנאשמים רון ופיזם".

 

רוני רון ומארי שתקו

לפני שהשופט הקריא את גזר הדין הוא שאל את רוני רון אם יש לו מה להגיד. רון הניד בראשו שלילה. השופט פנה גם אל מארי - וזו שתקה. בניגוד לדיון הקודם, הפעם היא לא בכתה.
 
מארי הגיעה לבית המשפט בפנים מבוהלות כשהיא לבושה בבגדים שחורים. רוני רון הגיע בפנים חתומות, ונישק את המזוזה עם כניסתו לאולם בית המשפט.
 
בתחילת הדיון האזינו השופטים לעו"ד נהרי שהציג את הגירסה החדשה. השופט טל השיב לו: "אדוני השאיר אותנו המומים. הרי הוא ציין בראשית עדותו שהיה מדריך כושר קרבי בשירותו הצבאי ולא קיבלנו את גרסתו, בלי קשר ליכולות לחימת הקרב מגע שלו".
 
לאורך כל המשפט טען רון כי רוז מתה ממכה תמימה לכאורה, וכי מאחורי המכה לא עמד תכנון מוקדם להביא למותה. אלא שאתמול שלפו סניגוריו טענה חדשה, לפיה הכשרתו כמומחה לאומנויות לחימה היא זו שהפכה את המכה שנתן לילדה לקטלנית. בכוונת הסניגורים לפתוח מחדש לדיון את הכרעת דינו, אולם גורמים בפרקליטות אמרו כי לשם כך אין די בטענה זו.

 

בחודש שעבר הרשיע בית המשפט את רוני רון ברצח, ואת מארי פיזם בשידול לרצח.

בהכרעת הדין התייחסו השופטים בהרחבה לתרומתה של מארי פיזם למעשה: "הנאשמת שידלה והפצירה בנאשם להיפטר מרוז, כשהיא היתה מודעת לכוח ההשפעה שלה עליו ולאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית בהכירה את הנאשם, והיא חפצה בתוצאה הקטלנית, גם אם כמוצא אחרון. הנאשם, בעקבות ההפצרות הרבות, לאור אישיותו האלימה, וכשלא נמצא עוד מוצא אחר, החליט לגרום למותה של רוז ולהטביעה בירקון, כך שיוכל להיפטר ממנה".

 

יום לאחר ההרשעה התברר כי סבתה של רוז, איזבל דיי, התאבדה בקפיצה לנהר בצרפת. הסבתא, אמה של מארי פיזם, קפצה מגובה של 60 מ' מגשר ברוטון ב-10 במאי.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 13/06/2011 13:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למאסר עולם? רוני רון
צילום: ראובן קסטרו
צילום: AFP
הושלכה לירקון. מארי ורוז פיזם
צילום: AFP
רוני רון "סוס פרא". עו"ד סוויד
צילום: עופר עמרם
בית המשפט לא קנה את השליפה. עו"ד נהרי
צילום: עופר עמרם
מות הילדה נותר עלום. עו"ד אבידוב
צילום: עופר עמרם
מומלצים