שתף קטע נבחר

תלונה נגד הרב הראשי של חיפה: סחט באיומים

בעל אולם אירועים התלונן שהרב שלוש איים לבטל את תעודת הכשרות שלו, אם לא ישיב לעבודה את משגיח הכשרות שפיטר

הקהילה הדתית בחיפה סוערת, על רקע מאבקים במערך הכשרות בעיר. בעל אולם אירועים במפרץ חיפה התלונן במשטרה נגד רבה הראשי הספרדי של העיר, שלמה שלוש. לטענת בעל האולם, הרב שלוש איים עליו, בגלל שלאחרונה פיטר את משגיח הכשרות, שהוא אחד מעוזריו.

 

מקור הפרשה נמצא במאבק ארוך בין הרב שלוש לראש מערך הכשרות במועצה הדתית בחיפה, הרב דוד אבוחצירה, על דמותה של מערכת הכשרות. בשנים האחרונות העסיק בעל אולם "קאלה", שבקריית חיים בחיפה, את הרב משה פרל כמשגיח כשרות. לאחרונה החליט בעל אולם האירועים לפטרו ובמקומו תכנן להעסיק דווקא את אחד מאנשיו של הרב אבוחצירה.

 

רבה הראשי של חיפה זעם על המהלך ודרש מבעל האולם להשיב את הרב פרל לעבודתו, אחרת יבטל את תעודת הכשרות של האולם, דבר שעלול היה לפגוע בפרנסתו. בעקבות זאת, החליט בעל האולם להשיב את משגיח הכשרות לעבודתו, אך במקביל הגיש נגד הרב תלונה במשטרת חיפה על סחיטה באיומים.

 

בינתיים, התלונה הועברה למשטרת זבולון ורק מחר יוחלט אם המקרה יישאר בטיפול התחנה, או יועבר לחקירת היחידה המרכזית במרחב.

 

פרקליטתו של הרב, עו"ד תמי אולמן, דחתה את הטענות נגד מרשה, לפיהן מדובר באיומים, ואמרה כי הצעדים "בוצעו במסגרת לגיטימית של עבודתו של הרב, ובגיבוי של הרבנות הראשית". מנגד, בשבועות האחרונים היה זה הרב שלוש שהתלונן כי מקורביו קיבלו איומים מאנשיו של הרב אבוחצירה. לטענתו, המאיימים הורו לו להפסיק להתנכל לאבוחצירה ואנשיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שלמה שלוש. ארכיון
צילום: גיל נחושתן
מומלצים