שתף קטע נבחר

יצאה מהצל של פיילין. בקמן רוצה ללכת עד הסוף

היא משגרת משפטי מחץ, מגלה בקיאות בנושאי חוץ וקיצונית בדעותיה. ולהבדיל ממושלת אלסקה לשעבר, מישל בקמן לא מתחמקת מכלי התקשורת ומכוונת גבוה - עד הבית הלבן

משדות התירס של איווה לבית הלבן? אף אחד לא התייחס אליה ברצינות. אבל ביום שני בלילה, בעימות הרפובליקני לנשיאות שנערך בניו המפשייר, היא יצאה מהצל של שרה פיילין והוכיחה עצמה כמועמדת רצינית של "מסיבת התה" והאגף השמרני של המפלגה בעמדותיה הכלכליות וחברתיות גם יחד.

 

 

מישל בקמן פתחה מצוין את העימות, סיימה אותו מצוין ושיגרה כמה משפטי מחץ מתוכננים, שבהם היא הוכיחה כי היא מוכנה לאור הזרקורים.


מוכנה לאור הזרקורים. בקמן בעימות בניו המפשייר (צילום: AFP)

 

גם מי שאינו אוהב את עמדותיה של בקמן, לא יכול שלא להתרשם מהידע ומכושר הביטוי שלה, המנוגדים כל כך לרדידות שמפגינה שרה פיילין.

 

הסוף של הסינדרלה מאלסקה?

הסינדרלה מאלסקה צפתה לבטח בעימות בניו המפשייר וחשבה לעצמה שזה הסוף שלה.

האם היא מוכנה לעימות מול בקמן? ספק גדול אם התשובה לכך חיובית. לכך מתווספת העובדה שפיילין מרוויחה מיליוני דולרים מהופעותיה בטלוויזיה ומתמלוגים על ספריה ופשוט נהנית מהחיים. לכן לא בטוח כלל שהיא רוצה לרוץ לנשיאות - אלא אם המועמדות הרפובליקנית לבית הלבן תוגש לה על מגש של כסף.

 

ביום שני האחרון מיהרה בקמן למלא ניירות כדי שתוכל להיכנס רשמית למרוץ לנשיאות. היא לא מחכה לפיילין. ומה פיילין עושה לפי שעה? היא מתרחקת מהתקשורת - אלא אם קוראים לה "פוקס ניוז" - כדי שלא תובך בשאלות שאינה מסוגלת להשיב עליהן. לעומתה, בקמן מתראיינת לכלי התקשורת, אך מתעלמת מהשאלות ודואגת להעביר את מסריה שלה.  


מרוויחה מיליוני דולרים ונהנית מהחיים הטובים. פיילין (צילום: AP)

 

בקמן, בת 55 וילידת איווה, מטילה את כל כובד משקלה על מקום הולדתה ויש לה סיבה טובה לעשות זאת. איווה תהיה המדינה הראשונה שבה ייערכו בחירות מקדימות למועמדות הרפובליקנים לנשיאות, ב-6 בפברואר 2012. לבקמן יש סיכוי לנצח בבחירות אלה, ואם אכן היא תעשה זאת אז כמה מועמדים אחרים, טים פולנטי למשל, עלולים לסיים את חלומם הפוליטי בשדות התירס של איווה.

 

ניצחון באיווה יהפוך את בקמן להאקבי של 2012

הרפובליקנים באיווה הם ציבור נוצרי אוונגליסטי בחלקו. למיט רומני, המועמד המוביל עד כה, ולג'ון האנטסמן אין סיכוי רב לנצח במדינה זו. לפני ארבע שנים הוציא רומני 10 מיליון דולר בקרב על איווה - ונוצח. הפעם הוא כמעט ולא יראה את פרצופו במדינה. ומה לגבי האנטסמן, שהודיע השבוע על ריצתו לנשיאות? בלוח הזמנים שלו בשבוע הקרוב נכללות כל המדינות הראשונות שבהן ייערכו הבחירות המקדימות הרפובליקניות - פרט לאיווה.

 

המנצח הרפובליקני באיווה יהיה על פי ההערכות שמרן. ניצחון של בקמן באיווה יהפוך אותה למייק האקבי של 2012 -נציגת האגף השמרני של המפלגה הרפובליקנית שעולה לקרב נגד מועמדים מתונים יותר מסוגם של רומני והאנסטמן.


לפני ארבע שנים הוציא 10 מיליון דולר במדינה - ונוצח. רומני באיווה (רויטרס)

 

ביום שני בלילה ניצלה בקמן את העובדה שהעימות הרפובליקני מועבר בשידור חי ברשת CNN כדי להציג עצמה כחברה בוועדת המודיעין של בית הנבחרים, ומתוקף זה כבקיאה בענייני העולם. זאת על אף שבראיונות קודמים שהעניקה היא הבהירה שאין מידע הנמסר לחברי הוועדה שהיא לא קראה עליו קודם בתקשורת.

 

במהלך העימות הביעה בקמן התנגדות למעורבות האמריקנית בלוב בנימוק שהיא נגררה למבצע הצבאי אחרי צרפת "במקום להוביל". היא גם אמרה בנושא הלובי שלא ברור כלל מיהם מנהיגי האופוזיציה לקדאפי וכמה מהם תומכים בזרוע הצפון-אפריקנית של ארגו אל-קאעידה.

 

מי שצפה בבקמן יכול היה לראות שהיא הוכנה היטב לעימות בידי יועצים מקצועיים ושהיא יצאה ממנו כמועמדת לגיטימית שאיש לא יוכל להתעלם ממנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגינה בקיאות בנושאי חוץ. בקמן
צילום: AFP
צילום: AFP
יפרוש מהמרוץ אם יפסיד באיווה? פולנטי
צילום: AFP
מדלג על איווה. האנטסמן
צילום: AP
מומלצים