שתף קטע נבחר
צילום: שאול גולן

מנכ"לי חברות החלב: "לא נוריד מחירים"

שלוש יצרניות החלב תנובה, טרה ושטראוס לא טרחו להגיב למחאת הציבור, אבל בפגישה עם שרת החקלאות אורית נוקד אמרו נציגיהן: "יש בין המחלבות תחרות קשה, מציגים אותנו כעושקים שלא בצדק". במקביל הצהירו: "אנחנו לא מתואמים"

"לא נוריד מחירים, אנחנו מוצגים על-ידי הצרכנים כעושקים", זה מה שיש לתנובה, טרה ושטראוס לומר על מחאת הקוטג', כך עולה מפגישה שערכו עם שרת החקלאות אורית נוקד.

 

 

כבר יומיים שהארץ סוערת בגלל קוטג' אבל שלוש חברות החלב שמייצרות את המוצר היקר - מילאו פיהן שתיקה. רשתות השיווק הגיבו בדרכים שונות: מבצעים, הכרזה על תמיכה במאבק, ושאר טקטיקות שיווקיות. וראשי המחלבות? דום שתיקה. אבל עם שרת החקלאות, הם דיברו גם דיברו.

 

השרה נועדה עם מנכ"לי קבוצת תנובה, אריק שור; מנכ"ל טרה, ארן אלסנר מנכ"ל שטראוס ישראל, ציון בלס; שהתלוננו, לפי גורמים שהיו בפגישה, על מחאת הצרכנים: "אחנו מוצגים לא בצדק כעושקים, הרווחיות שלנו מותאמת לעלויות הייצור במדינת ישראל".

 

בפגישה, שבה השתתפו גם מנכ"ל מועצת החלב, שייקה דרורי; ויו"ר איגוד מגדלי הבקר, יעקב בכר; השלושה חזרו ואמרו "קיימת תחרות קשה בין שלוש המחלבות", אך באופן פרדוקסלי אמרו שלושתם דברים דומים והצהירו: אנחנו לא מתואמים.

 

השרה נוקד קראה להם להקשיב למחאה, להתחשב בציבור ולמתן את העלאות המחירים. נוקד אמרה ביום רביעי האחרון כי לא תתן להסיר את הפיקוח על מוצרי חלב.

 

"אנחנו לא חברות סעד"

מאחורי הקלעים מסבירים גורמים במחלבות ל-ynet מדוע הם לא פונים ישירות לציבור, ואומרים כי הם מחכים ש"הטירוף" יחלוף. גורם באחת המחלבות אמר ל-ynet: "המחלבה היא לא הממשלה, זו חברה שבאה לעבוד. אנחנו לא מדברים, כי אין לנו משהו חכם להגיד. מה, נצא נגד הרפתנים? נצא נגד הרשתות"?. הגורם הדגיש כי מטרת המחלבות היא להרוויח, ואמר: "אנחנו לא חברות סעד".

 

בכיר לשעבר באחת המחלבות אמר ל-ynet: "המחלבות לא פונות לציבור כי אין להן מה להוסיף למדורה. כולם כבר אמרו בעבר: המחירים עלו בגלל עליית מחירי המזון לפרות. מדובר בעלייה הדרגתית שקשורה גם בעליית מחירים בעולם. הקפה התייקר לאחרונה בעולם ב-60%. מחיר החיטה עלה מאוד. חברות מזון רבות העלו מחירים. למה אף אחד לא מדבר עליהן"?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
המחלבות מחכות שהטירוף יחלוף
צילום: עפר עמרם
מומלצים