שתף קטע נבחר

מצנע טוען: רבע מטופסי המתפקדים - לא כשרים

המועמד לראשות העבודה נמנע מלהפנות אצבע מאשימה לכיוון פרץ, אך ציין: "כל אחד מבין מי יכול לעשות מפקדים מהסוג הזה". מצנע כינה גם את פעולותיו של ברק "הזויות ולא ברורות" וקרא לבדוק את הנעשה בדלתיים סגורות

המפקד הסתיים, העימותים מתחילים. המועמד לראשות מפלגת העבודה, עמרם מצנע, טען היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בבאר-שבע כי כרבע מתוך טופסי המתפקדים שהגיעו למפלגה, אינם כשרים. לדבריו, כעת בודקים אם ניתן להכשיר את הטפסים.

 

בתשובה לשאלה אם הטפסים הגיעו ממטהו של עמיר פרץ, ענה מצנע: "כל אחד שמעריך ומבין יודע מי יכול לעשות מפקדים מהסוג הזה", אך סירב להפנות ישירות את האצבע המאשימה למי שגם שימש בעבר כיו"ר העבודה. עם זאת, בתשובה לשאלה לגבי ניסיונו, תקף את פרץ ואמר: "האם ניסיונו של פרץ כשר ביטחון מכשיר אותו לשוב לתפקיד? זה הניסיון שמצפים? הוא היה שותף למלחמה שאני לא רוצה להזכיר את תוצאותיה".


"הפוליטיקה שלי - לא של רמאות". מצנע בבאר-שבע (צילום: הרצל יוסף)

 

מנחה האירוע ציין בפני מצנע במהלך המפגש כי "אתה נחשב לאיש ישר והגון, אבל אתה לא פוליטיקאי". על כך השיב המועמד: "אם פוליטיקה זה שחיתות, רמאות ותחמנות, אז באמת זו לא הפוליטיקה שלי. הפוליטיקה שלי היא פוליטיקה של הצבת מטרות ושל מנהיגות, של טובת המדינה ושל ממלכתיות, ולא של הצגת סיסמאות".

 

על פי הדיווחים ממטהו, פרץ הצליח לגייס יותר מ-23 אלף מתפקדים. במטה של יצחק הרצוג דיווחו על יותר מ-16 אלף מתפקדים ובמטה שלי יחימוביץ' אמרו כי היא גייסה 17 אלף חברים חדשים. מצנע, כמו גם המטות של שלמה בוחבוט ואראל מרגלית, דיווח כי פקד כמה אלפים.

 

מצנע גם התייחס לדברי ראש המוסד הפורש, מאיר דגן, ואמר כי "צריך להקשיב לתוכן דבריו. הוא בא מלב העשייה המדינית-ביטחונית וישב בלב הדיונים הכי מצומצמים וקריטיים". הוא תקף את שר הביטחון ברק והזכיר את הפרשיות בהן היה מעורב: "הפעילות שלו הזויה ולא ברורה בהרבה דברים - גבי אשכנזי, מפקד גל"צ, סיפור הסלון האווירי בפריז לפני שנה, ועוד. אין כמעט מוקש שברק לא עלה עליו. יש סימן שאלה גדול מה קורה מאחורי הנעשה בדלתיים סגורות".

 

ראש העיר חיפה וראש הוועדה הקרואה בירוחם בעבר תקף גם את חבריו של ברק בצמרת המדינית. "ממשלת נתניהו-ליברמן-ברק מסכנת את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית. המהלכים של הממשלה לא מביאים לשום מקום, אלה מהלכים שמגיבים למציאות ולא יוזמים. אני שואל, מי המבוגר האחראי ששומר עלינו מהבאות?".

 

מזכ"ל העבודה, חיליק בר, הגיב לטענות מצנע: "תוצאות רשמיות של המפקד טרם נמסרו, והליך הקליטה בעיצומו. לכן, אחוז כמות הטפסים הפסולים אינה ידועה לאיש, ולהערכתי מספר הפסולים לא מתקרב להערכות שהועלו בתקשורת. לאחרונה מונתה השופטת בדימוס שרה פריש לשמש כממונה על מהימנות המפקד וטוהר הבחירות. מפלגת העבודה ערכה מפקד גדול ואמיתי, טיפלה בו באופן שקוף ומקצועי יותר מאי פעם. אני ממליץ למתמודדים להתאפק ולאפשר לשופטת פריש ולמפלגה לבצע את עבודתם".

 

אראל מרגלית, מועמד נוסף לראשות העבודה, הגיב אף הוא להאשמות ואמר כי "על מצנע לחזור בו מאמירותיו בנוגע לכשירות המפקד". מרגלית אמר כי בחודשים האחרונים הצטרפו לעבודה "עשרות אלפי חברים חדשים, שעשו זאת ממניעים ערכיים, ומתוך אמונה כי מהפכה בעבודה תביא לשינוי במדינה. אני סמוך ובטוח שטפסים פסולים לא יוכשרו על ידי מוסדות המפלגה וקורא למצנע להימנע מאמירות המטילות דופי בתהליך ההתחדשות שעוברת העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצנע, היום. אני מאשים
צילום: הרצל יוסף
פרץ. 23 אלף מתפקדים?
צילום: ירון ברנר
ברק. "אין מוקש שלא עלה עליו"
צילום: ירון ברנר
מומלצים