שתף קטע נבחר

"יד לאחים" נגד אלף נוצרים המתכוונים להתגייר

הארגון החרדי הנאבק במיסיון, יצא בסוף השבוע לקרב מודעות נגד הכוונה להביא ארצה כאלף נוצרים המבקשים להתגייר, וליישבם בשומרון. אנשי הארגון טוענים כי מדובר ביוזמה מיסיונרית, וקוראים לתושבי השומרון להצטרף למאבק

מיסיון בשומרון? הארגון החרדי "יד לאחים" יוצא למאבק נגד כוונתם של כאלף נוצרים להתגייר, לעלות לישראל, להקים קיבוצים שיתופיים מעבר לקו הירוק - ולהתיישב בהם. בעקבות פרסום היוזמה ב-ynet, טוען יו"ר הארגון, הרב שלום בער ליפשיץ, כי מדובר בקבוצת מיסיונרים שמטרתם לקרב את היהודים לדת הנוצרית ולאמונה בישו, וקורא לממשלה להדוף את הניסיון.

 

 

 

על פי "יד לאחים", מאות מיסיונרים נוצריים מסתננים בצורה דומה לארץ מידי שנה, אך הפעם מדובר בתוכנית "הרסנית ומדאיגה בקנה מידה גדול במיוחד". לטענת פעילי הארגון החרדי, בידיהם "תיק עב כרס" בעניינו של היוזם, ברוך אברמוביץ' מפורטלנד, המוכיח כי האיש "מיסיונר פעיל ובכיר באופן מובהק וחד-משמעי".

 

בין היתר, מצטטים אנשי הארגון את אברמוביץ' אומר בעת שידור בתחנת רדיו שהוא מפעיל, כי מטרתו המוצהרת היא "להביא יהודים אל האמונה בישוע". כן הם מציינים, כי אשתו, לודמילה קכקאר, היא עורכת "אמריקה הפרוטסטנטית", וערכה בעברה את עלון "המבשר הצבאי", שלדבריהם "הוקדש לעשיית נפשות בקרב העם היהודי".

 

"לנפות את המתחזים"

בעיתונות הדתית פורסמה בסוף השבוע מודעת ענק של "יד לאחים" בעניין, ובה תמונה של ברוך אברמוביץ'

דעה
מיסיון חופשי / טלי פרקש
קמפיין רדיופוני נגד המיסיון הנוצרי לא שודר, בטענה שהדבר "יפגע ברגשות בני דת אחרת". בישראל שנת 2011 פועלים ממירי הדת כמעט ללא הפרעה
לכתבה המלאה

כשהוא חובש כובע קסקט, עטוף בטלית ואוחז בשופר. תחתיה נכתב כי היא צולמה לאחר טקס הטבלה לנצרות. במודעה נקראים תושבי השומרון להצטרך למאבק נגד "המיזם ההרסני", ונטען כי הנוצרים מבקשים לעבור גיור ש"איש אינו יודע את טיבו", כדי שיוכלו לעסוק במיסיון באין מפריע.

 

בארגון החרדי קוראים לרבנות הראשית ולגורמי הגיור הממלכתי להדק את הפיקוח על המתגיירים, כדי "לנפות את המתחזים בטרם עת". הרב ליפשיץ מבקש לחייבם במילוי שאלון מפורט, בתקווה כי האיסור הדתי של המיסיונרים לשקר בתשובה לשאלה על אמונתם בישו - תסגיר את כוונתם. לדבריו, אלה חומקים תמיד מהתייחסות לסוגיה זו, ומעולם לא התעמתו ישירות עם "מוקש" זה.

 

שמטוב: "מחפשים כותרות"

המודעה אף תוקפת את ח"כ ליה שמטוב ("ישראל ביתנו") ונכתב בה כי "למרבה התדהמה זוכה המיזם לשיתוף פעולה" מצדה. ליפשיץ פנה במכתב אל הח"כית, והזהיר אותה מפני מניעיו הפסולים, לדעתו, של אברמוביץ': "נוכח תופעה שפלה ומסוכנת זו פונים אנו אלייך: אנא! הימנעי מלשתף פעולה עם קבוצה זו, ועשי נא כל שבידייך למנוע את העלאתם ארצה, לטובת העם היהודי בארץ ישראל".

 

בתגובה לטענות, אומרת שמטוב כי הנוצרים המבקשים לעלות לישראל ולהתיישב בשומרון, מתחייבים

לעבור גיור אורתודוקסי מלא, באישור הרבנות הראשית לישראל. "מדהימה אותי העובדה שלפעילי הארגון החרדי הקיצוני לא מפריעה העובדה הבסיסית שכל אותם האנשים שהם מכנים 'מיסיונרים', רוצים לעבור את ההליך החשוב ביותר בדרך להפיכתם ליהודים. מדובר בקבוצת אנשים בעלי עבר יהודי, שמבקשים לשוב לדת אבותיהם".

 

ח"כ שמטוב הוסיפה כי המתגיירים מבקשים להתגייס לצה"ל, ולהפוך לישראלים ויהודים לכל דבר. "זאת קבוצת אוכלוסייה מבוססת ומשכילה, שאין לה שום כוונות מיסיונריות. טענות ארגון 'יד לאחים' מתבססות על חצאי משפטים המיוחסים לאדם אחד בשידורי רדיו ואינטרנט, מתוך אלף המתגיירים האמריקנים".

 

לדברי שמטוב, גם הרב אליקים לבנון, רב היישוב אלון מורה, הביע את תמיכתו בעלייתם, במידה ויעברו את כל השלבים בגיור האורתודוקסי, ואמרה כי פעילי "יד לאחים" "מחפשים להשיג כותרות בכל דרך"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המודעה שפרסם ארגון "יד לאחים"
צילום: גיל יוחנן
ח"כ ליה שמטוב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים