שתף קטע נבחר

צילום: AP

הפיוס יחכה: נדחתה הפסגה של אבו מאזן ומשעל

נשיא הרשות הפלסטינית וראש הלשכה המדינית של חמאס אמורים היו להכריז מחרתיים על זהות ראש הממשלה הבא, אבל בין הצדדים טרם הושגה הסכמה. הנייה: "סיבות טכניות"

הפיוס לא צלח עדיין את כל המהמורות: ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, אמר אחר הצהריים (יום א') כי נדחתה ועידת הפסגה שאמורה הייתה להתקיים בקהיר מחרתיים, ושבה אמורים היו להיפגש נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, וראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל.

 

בפגישה שנועדה להיערך ביום ג' היו אבו מאזן ומשעל תוכננו להודיע על זהותו של ראש הממשלה הבאה, שאותה מקימות בימים אלה פתח וחמאס מתוקף הסכם הפיוס ביניהן. אבל גורמים רשמיים משני הצדדים הודו כי עדיין יש מחלוקות בנוגע לזהות ראש הממשלה העתידי.

 

"קיבלתי שיחת טלפון מהאח חאלד משעל, שהודיע לי כי הפגישות נמשכות, אולם הפגישה שנועדה להיערך ביום שלישי נדחתה למועד אחר מסיבות טכניות", אמר הנייה לסוכנות הידיעות הפלסטינית "ספא". גורמים רשמיים משני הצדדים אמרו כי לפי שעה לא נקבע מועד חדשה לפגישה.

 

ראש משלחת פתח לשיחות עם חמאס, עזאם אל-אחמד, טען מצדו כי הפגישה נדחתה "כדי ליצור אווירה טובה יותר להסכמה והתקדמות לקראת יישום הסכם הפיוס". הוא אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא": "הצענו לאחים

בחמאס ובהנהגה המצרית וביקשנו מהם לדחות את המפגש בכמה ימים. בעוד כמה ימים ניצור קשר כדי לקבוע מועד חדש לפגישה".

 

למרות הדברים, ההחלטה לדחות את הפגישה היא עדות לקשיים ביישום הסכם הפיוס בין חמאס לפתח, שנחתם בחודש שעבר אחרי ארבע שנים של פילוג, שבמהלכן השתלט חמאס על הרצועה תוך רצח אנשי פתח. ישראל והמערב מתחו ביקורת על ההסכם, לאור העובדה שאבו מאזן חתם עליו עם ארגון שמוגדר גם על-ידי ארה"ב ארגון טרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן. בפתח אומרים: דחינו כדי ליצור אווירה טובה יותר
צילום: AFP
משעל. חמאס מסבירה: הסיבות טכניות
צילום: רויטרס
מומלצים